Svátek má: Ondřej

Komentáře

Fiala se asi učil u Štěpána

V sobotu 3. září, krátce po obědě zaplnilo Václavské náměstí asi 70 tisíc lidí protestujících proti Fialově vládě.

Požadovali její demisi. Nechtějí eskalovat válku a chápou, že bez surovin, hlavně aktuálně plynu z Ruska se obejdeme jen stěží. Demonstrující chtějí, aby se česká vláda především starala o vlastní občany, kteří jí platí.

Strach z nastávající zimy přinášející všudypřítomný chlad způsobený nedostatkem plynu a z exploze cen základních životních potřeb, vyhnala do ulic nebývalé množství lidí na to, že byl krásný, volný den babího léta. Premiér Fiala jim vzkázal, že jsou chudáčci, trumberové oblafnutí Putinovou propagandou. Jde vlastně o obdobu památných slov Miroslava Štěpána, která vyřkl před shromážděním dělníků v ČKD Praha - „děti nebudou vládě nic diktovat“. Tehdy to byli hloupé, nezkušené a západní propagandou zblblé „děti“ – to měl Štěpán na mysli. Teď jsou to chudáčci hloupoučcí občané, zblblí ruskou propagandou. Pokud vůbec Putin zachytí slova našeho ještě zatím premiéra Fialy, pak musí jásat. Většího spojence si nemohl přát, stejně jak si Západ před třiceti lety nemohl přát větší pomocníky jakými jim při své tuposti byli Štěpán s Jakešem.

Naši demokracii a svobodu ohrožují lidé typu Fialy, Pekarové, Rakušana, Černochové, kteří ve své omezenosti a zaslepenosti pomáhají těm, které horlivě a fanaticky označují za své úhlavní nepřátele. Nechápou, že svými postoji a prohlášeními, které jsou úplně „mimo mísu“ jen zvedají mezi lidmi úplně opačné nálady, než které by rádi vzbudili.

 Jiří Paroubek

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%