Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

V Přerově řádí žloutenka, probíhají opatření na školách

V Přerově řádí žloutenka, probíhají opatření na školách

V Přerově se v minulých dnech vyskytly další případy žloutenky. Nejprve začátkem září byla virová hepatitida typu A diagnostikována dvěma dětem, které žijí v sociální ubytovně v Tovární ulici.

Ilustrační foto
13. října 2014 - 11:03

O tři týdny později bylo zjištěno, že žloutenkou jsou nakaženi další dva lidé z tohoto ubytovacího zařízení – konkrétně žena a dítě. Nyní krajští hygienici informovali vedení města Přerova o dalších případech či podezřeních. Pro Olomouckenovinky.cz to uvedl mluvčí Přerova Bohuslav Přidal.

„Jeden případ potvrzené žloutenky je u žáka, který navštěvuje Základní školu Želatovská. Jedno vážné podezření na hepatitidu typu A je u osoby, která pobývá v sociální ubytovně v Dluhonské ulici. Pod dozorem hygieniků jsou dospělí a také děti z přerovských škol, které byly v kontaktu s nakaženými,“ uvedl náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín.

Ředitelé dotčených škol budou informovat děti i rodiče o protiepidemických opatřeních, které budou na škole zavedeny. „Apelujeme také na ostatní Přerovany, aby dbali zvýšené opatrnosti a důsledně dodržovali desinfekci rukou,“ zdůraznila vedoucí odboru sociálních věcí a školství přerovského magistrátu Romana Pospíšilová.

Přerov chce na asistenty prevence kriminality dotaci

Rovněž v ubytovnách, kde byla potvrzena žloutenka, byla zavedena nutná opatření – zvýšený úklid a desinfekce společných prostor, umístění desinfekčních prostředků na mytí rukou, včetně jednorázových papírových ručníků.

(iza, foto: Město Přerov)