Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Olomouc soutěží: Kde budou mít nejrásnější výzdobu?

Olomouc soutěží: Kde budou mít nejrásnější výzdobu?

Nejen záhony v ulicích a rozkvetlé parky mohou být ozdobou Olomouce. Do květinové výzdoby se teď mohou nově zapojit Olomoučané.

Ilustrační foto
8. května 2021 - 08:00

V jejich tvoření je radnice hodlá inspirovat novou Soutěží o nejkrásnější květinovou výzdobu. Slibuje nejen krásnější město, ale i atraktivní ceny pro vítěze. 

„Už několik sezón se město snaží o to, aby veřejnému prostoru v sezóně dominovala květinová výzdoba. Chceme teď motivovat lidi k tomu, aby se i oni sami snažili podtrhnout krásu města. Proto jsme připravili soutěž, která nabízí i velmi zajímavé ceny,“ vysvětluje primátor Mirek Žbánek.

Do soutěže se může přihlásit každý občan starší osmnácti let, který je majitelem či uživatelem domu, bytu nebo provozovny v Olomouci. „Soutěžící vyzdobí fasádu, případně průčelí domu, okenní parapety nebo balkony živými okrasnými rostlinami,“ popisuje základní pravidla náměstkyně primátora Markéta Záleská a dodává, že hodnotit se budou také upravená prostranství před vchodem do domu a vnitrobloky. Ceny budou vyhlášeny ve čtyřech kategoriích.  


V hodnotící komisi usednou zástupci města spolu s odborníky. Oceněné čekají nejen velmi lákavé ceny, jako například dárkové poukazy na nákup v hobby marketu (vítěz získá poukaz v hodnotě 3 tisíce korun), ale i slavnostní vyhlášení v rámci podzimní etapy výstavy Flora Olomouc. „Porota bude hodnotit zejména celkový vzhled a nápaditost, kombinace barev, použitý sortiment rostlin a estetický dojem výzdoby,“ upřesňuje Markéta Záleská

Kostel v Malém Boru posloužil Janu Žižkovi z Trocnova jako opěrný bod

Termín pro podání přihlášek je od 10. května 2021 do 15. září 2021.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)