Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

MUBEA dá v Prostějově práci dalším pěti stovkám lidí

MUBEA dá v Prostějově práci dalším pěti stovkám lidí

První náměstek primátora Prostějova Jiří Pospíšil a Štěpán Urbanec s Miroslavem Mikulou za firmu MUBEA stvrdili svými podpisy záměr rozšířit výrobu této společnosti v Prostějově. Prodej pozemků pro výstavbu dalšího areálu schválilo předtím zastupitelstvo.

Slavnostní podpis smlouvy
17.říjen 2014 - 11:00

Na dvou pozemcích o výměře 57.171 metrů čtverečních a 15.700 metrů čtverečních hodlá společnost MUBEA zásadním způsobem rozšířit své investice v Prostějově a vytvořit zde výrobní centrum světového významu. Informoval o tom web města Prostějova.

„К současným 932 zaměstnancům přibude dalších pět set. Začátek výstavby nového výrobního areálu je v plánu během roku 2015 a uvedení do provozu se předpokládá v průběhu roku 2017," shrnul náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Společnost MUBEA patří k celosvětovým leaderům v oblasti odlehčených konstrukcí pro automobily, jméno společnosti je synonymem pro špičkovou kvalitu a mezi její zákazníky patří všichni významní světoví výrobci automobilů.

Společnost MUBEA má po světě 28 závodů a po realizaci investice bude Prostějov největším celosvětovým závodem s výzkumným a vývojovým pracovištěm. V současné době má Mubea v Prostějově ve stipendijním programu 89 učňů a středoškolských studentů a v rámci spolupráce s univerzitami 8 vysokoškolských studentů.

Význam společnosti nejen pro Prostějov, ale i pro celý region, ocenil při své červencové návštěvě také premiér České republiky Bohuslav Sobotka.

Prostějovský magistrát nabízí lidem veřejný internet

„Je to pro nás velmi dobrá zpráva, že se firma rozhodla rozšířit svou výrobu právě v našem městě, protože zde působí už 15 let, navíc jde o společnost stabilní, která skutečně významně ovlivňuje a do budoucna ještě bude ovlivňovat zaměstnanost na Prostějovsku," uzavřel Pospíšil.

(iza, Olomouckenovinky.cz, foto: Město Prostějov)