Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Mladíci v Olomouci surfovali na dopravní značce

Mladíci v Olomouci surfovali na dopravní značce

Pracovnice Městského kamerového dohlížecího systému spatřila v neděli 2.4.2017 kolem páté hodiny ranní v ulici Riegrova trojici mladíků, kdy jeden vzal plastovou dopravní značku Směrovací deska a následně s ní odcházeli směrem ke tř. Svobody.

Ilustrační foto
4.duben 2017 - 08:00

Zde mladík značku položil na chodník a následně na ní trojice zkoušela surfovat. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která trojici kontaktovala a ta se k celému jednání přiznala. Mladíci ve věku 17 až 21 let byli strážníky poučeni, že celu věcí se pro podezření ze spáchání přestupku na úseku dopravy a na úseku silničního hospodářství bude zabývat správní orgán.


Poškozené vozidlo

Během neděle 2.4.2017 vyjížděli hlídky Městské policie Olomouc na tři oznámení o poškození soukromého majetku. V prvním případě se jednalo o vozidlo značky Daewoo na ulici Černá cesta, kde neznámý pachatel poškodil majiteli vozidla levou přední pneumatiku.

Na další oznámení byli strážníci vysláni na ulici Janského, kde měl muž podezřelý z krádeže při útěku poškodit skleněnou výplň automatických dveří. Oznamovatel předběžně škodu vyčíslil na 7 tisíc korun. Na základě těchto skutečností byla na místo přivolána Policie ČR, která si celý případ převzala.

Poslední oznámení se týkalo poškozeného vozidla Škoda Octavia na nábřeží Přemyslovců, které bylo oznámeno v neděli před polednem. Lustrací se podařilo kontaktovat majitel vozidla, který na místě strážníkům sdělil, že došlo pouze k rozbití pravého předního skla a že z vozidla nebylo nic odcizeno. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se celou věcí bude zabývat správní orgán.

Pro Olomouckénovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Městská policie Olomouc)