Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Jsme první! Olomouc zvítězila v soutěži třídění odpadů

Jsme první! Olomouc zvítězila v soutěži třídění odpadů

První místo ve třídění odpadů v nejprestižnější kategorii obcí nad 15.000 obyvatel patří letos Olomouci. 

Ze slavnostního aktu.
26. září 2021 - 08:00

Zástupci města obdrželi ocenění v rámci předávání tradičního ceremoniálu pro premianty v odpadovém hospodářství v Olomouckém kraji „O keramickou popelnici“. Ten proběhl ve čtvrtek 23. září na zámku v Plumlově.

Olomouc vítězstvím získala odměnu ve výši 35 tisíc korun. Nedílnou součástí ocenění jsou totiž i motivační finanční odměny na podporu odpadového hospodářství, které obcím na medailových příčkách poskytne Olomoucký kraj.

S řadou aktivit v oblasti odpadového hospodářství, například se separací nápojových kartonů, plošnou distribucí barevných tašek na třídění odpadů do všech domácností či sběrem potravinářských olejů začala Olomouc jako jedno z vůbec prvních měst v České republice.


Jako jedno z prvních krajských měst zavedla v roce 2016 také třídění kovových obalů do samostatných nádob a před několika lety spustila Olomouc i unikátní door-to-door systém tříděného sběru papíru a plastů v zástavbě rodinných domů, kterým se od té doby inspirovala celá řada měst napříč republikou.

Soutěž ve třídění odpadů už 16. rokem pořádá Olomoucký kraj se společností EKO-KOM, a. s., a je do ní zapojeno 399 obcí a měst. V samotném klání se hodnotí zejména množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele, počet tříděných komodit, hustota sběrné sítě a další kritéria.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)