Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

V Olomouci přibudou přechody pro pěší za 2 miliony

V Olomouci přibudou přechody pro pěší za 2 miliony

Nových nebo upravených přechodů pro pěší se mají dočkat obyvatelé olomouckých částí Hodolany a Neředín. Radní města schválili navržené studie a zařadili zpracování projektové dokumentace na přechody pro chodce do návrhu plánu investic na rok 2015.

Ilustrační foto
24.srpen 2014 - 15:00

Olomouckenovinky.cz o tom informovala mluvčí Olomouce Radka Štědrá. „Přechod pro pěší s novou světelnou signalizací v městské části Hodolany by měl pomoci především u místní školy. Vzniknout má na silně dopravně zatížené Hodolanské ulici v prostoru mezi náměstím Elišky Krásnohorské a Purkyňovou ulicí,“ vysvětlil důvody plánované změny primátor Martin Major.

Řešení spočívá v doplnění stávajícího přechodu pro chodce o světelnou signalizaci. Nové bezpečnější opatření si nevyžádá další stavební úpravy. Odhad finančních nákladů je 800 tisíc korun bez DPH.

Další změny při přecházení má doznat prostor na třídě Míru, v úseku od křižovatky s ulicí Čapka Choda po křižovatku s ulicí Čechovou. „Schválený záměr počítá s prodloužením stávajících nástupních tramvajových ostrůvků zastávky Pražská v obou směrech s navrženým místem pro přecházení,“ uvedl primátor Major.

Pátý ročník Olomouckých divadelních prázdnin bude rekordní

Zábradlí na ostrůvcích má být podle schválené studie prodlouženo, označník zastávky ve směru z centra posunutý. Součástí návrhu změny je i řešení podélného stání s pěti parkovacími místy. Odhad finančních nákladů na realizaci je 1,337 milionu korun bez DPH.

(iza, foto: Město Olomouc)