Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

V Olomouci bude nový park, můžete být patronem stromu

V Olomouci bude nový park, můžete být patronem stromu

Chcete mít v Olomouci vlastní strom a ještě pomoci druhým? Pak neváhejte a zapojte se do výsadby nového olomouckého parku. Háj Malého Noe zde začne už brzy vyrůstat v městské části Neředín.

Ilustrační foto
26.září 2014 - 07:13

Společný projekt statutárního města Olomouce a Nadace Malý Noe podpoří děti žijící v náhradní péči a zároveň vytvoří ve městě další zelený prostor pro odpočinek a relaxaci. Olomouckenovinky.cz o tom informovala mluvčí Olomouce Radka Štědrá.

Pro výsadbu parku připravilo město Olomouc prostor mezi nově postavenými rodinnými domy v blízkosti ulic Slovanská a Pod Letištěm v Neředíně. Už na počátku října zde začnou vyrůstat čtyři desítky mladých stromů.

„Vysázeny budou dřeviny několika druhů. Prostor zaplní lípy, duby, javory či buky. Listnaté druhy pak doplní jehličnany jako jsou borovice a modříny,“ vypočítal vedoucí odboru životního prostředí magistrátu Petr Loyka.

Partnerem projektu města a nadace se může stát každý, komu není lhostejné v jakém prostředí žije a zajímá se o pomoc potřebným. Patrony mohou být jednotlivci, firmy i spolky. „Svůj strom si každý z patronů projektu zasadí za asistence odborníků,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí Loyka.

„Zájemce o patronát věnuje nadaci na základě smlouvy finanční dar a následně obdrží pamětní list prokazující jeho patronství,“ řekl předseda správní rady Nadace Malý Noe Jaroslav Strejček.

Jméno patrona stromu bude umístěno na informační tabuli s mapkou u vchodu do parku. Nadace Malý Noe, která pomáhá dětem zejména v Olomouckém kraji, ale také za hranicemi regionu, již vysadila háje ve Velkém Týnci na kopci Hradisko a na Čekyňském kopci nedaleko Přerova.

V Olomouci se můžete stát Hrdinou železného týdne

Výsadba parku Malého Noe v Neředíně je naplánována na pátek 3. října. Veškeré informace o tom, jak se stát patronem stromu poskytne zájemcům Jaroslav Strejček z Nadace Malý Noe na telefonu 602 715 210.

(iza, foto: Město Olomouc)