Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

V Jeseníku začne fungovat nový systém sběru bioodpadů

V Jeseníku začne fungovat nový systém sběru bioodpadů

V pátek 19. září oslaví Technické služby Jeseník dvacet let existence. Ve spolupráci s městem Jeseník otevřou nový sběrný dvůr na biodpady a v součinnosti se Sdružením měst a obcí Jesenicka zbrusu novou kompostárnu.

Ilustrační foto
17. září 2014 - 07:00

Technické služby Jeseník budou slavit dvacet let své existence nabitým společenským programem společně s občany, kteří se na úspěších dlouhodobě podílejí. Informoval o tom web Olomouckého kraje.

Hlavní program netradičního dne plného zábavy i poučení pro všechny generace se odehraje přímo před jesenickou radnicí.

„Náměstí bude obstaveno výstavou komunální techniky. Nebude chybět informační stánek o odpadovém hospodářství ani možnost zhlédnout na náměstí z šestnáctimetrové výšky, což je vždycky pro návštěvníky velmi velkým lákadlem,“ přibližuje hlavní dění ředitel technických služeb Jan Prejda.

Pro děti je připraven zábavný kabaret, skákací popelářské auto a spousta soutěží, kvízů a her zručnosti. Mezi náměstím a areálem technických služeb bude pendlovat také Vláček Lázeňáček a vozit případné zájemce o prohlídku zázemí společnosti, především třídící technické linky a sběrného dvora na bioodpady.

Právě separace bioodpadů je v Jeseníku aktuální tématikou. O prázdninách město dokončilo výstavbu sběrného dvora na bioodpad.

„Sběrný dvůr byl vybudován s pomocí Operačního programu životního prostředí, díky němuž město mohlo pořídit také drtič bioodpadu a 23 kontejnerů. Už od začátku srpna v Jeseníku probíhá výdej 120l sběrných nádob pro bioodpady z rodinných a bytových domů,“ doplňuje Prejda. Město Jeseník tak právě v těchto dnech realizuje zcela nový systém nakládání s odpady.

Součástí programu je také exkurze do nově otevřené kompostárny v nedalekých Supíkovicích, kterou s Technickými službami Jeseník vybudovalo Sdružení měst a obcí Jesenicka.

Jesenické muzeum chystá nevšední výstavu fotografií

„Pro současnou generaci je komunální třídění biodpadu velkou změnou, generace našich dětí ji však bude brát jako samozřejmost. My tedy tento systém musíme připravit a rozjet,“ uzavírá Prejda.

(iza, foto: Olomoucký kraj)