Svátek má: Taťána

Regiony

Velikost textu:

Přerovský sociální šatník začal pomáhat lidem v nouzi

Přerovský sociální šatník začal pomáhat lidem v nouzi

V Přerově byl otevřen Městský sociální šatník určený lidem, kteří jsou vedeni v registru sociálního odboru a spolupracují s úředníky. Bezplatný šatník, který momentálně čítá přes tisíc pět set kousků oblečení, však není cílen pro všechny klienty.

Městský sociální šatník v Přerově
6.září 2014 - 07:01

Informoval o tom web města Přerov. „Přednost budou mít osamělí senioři, rodiny s dětmi nebo i lidé, kteří se dostali do svízelné životní situace třeba kvůli povodni, požáru či jiné kalamitě,“ řekl náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín.

Prvními dárci, kteří přispěli oblečením, botami, kabelkami či drobnými potřebami do domácnosti, byli samotní úředníci magistrátu. V druhé vlně přišli i občané, kteří si doma protřídili šatník a našli v něm kousky, které by ještě mohly někomu posloužit.

Přerov: S novým školním rokem se mění i jízdní řád MHD

Městský sociální šatník je umístěn ve dvorním traktu budovy v ulici Smetanova 7 a má svá pravidla příjmu i výdeje. „Materiální pomoc od občanů přijímáme vždy první pondělí v měsíci od dvou hodin do pěti. Výdej je pak každý první, druhý a třetí čtvrtek od půl jedné do tří hodin,“ poznamenala Marta Šintáková ze sociálního odboru magistrátu. 

(iza, foto: Město Přerov)