Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Sever olomouckého kraje hlásí další opravenou silnici

Sever olomouckého kraje hlásí další opravenou silnici

Po novém jezdí od pátku 13. srpna řidiči na Hanušovicku. Nákladnou opravou tu prošla silnice v Rudě nad Moravou a také spojnice mezi Bohdíkovem a jeho místní částí Komňátka.

Ze slavnostního aktu.
16. srpna 2021 - 08:00

Stavební práce přišly na bezmála padesát miliónů korun a kompletně je pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Olomoucký kraj hradil například projektovou dokumentaci.

„Olomoucký kraj všemi možnými prostředky podporuje obnovu dopravní infrastruktury. O tom svědčí v poslední době další z opravených silnic v našem regionu, která zkvalitní život obyvatel Rudy nad Moravou i okolních obcí,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Cela stavba, která trvala od dubna do srpna letošního roku, byla rozdělená do několika projektů. V Rudě nad Moravou prošel rekonstrukcí úsek v délce téměř dvou a půl kilometru, mezi obcemi Bohdíkov a Komňátka se opravovaly necelé dva kilometry vozovky.


„Technologie opravy je výsledkem jednání projektanta se správcem silnice. Navržená byla s ohledem na dopravní zatížení vozovky, její celkové stáří a také finanční efektivita nákladů vynaložených na rekonstrukci komunikace,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

V rámci stavby bylo opraveno několik propustků. Nové je vodorovné i svislé dopravní značení.  Během rekonstrukce proběhly také částečné opravy chodníků a pozemků přilehlých k silnici.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)