Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

V Olomouci rozkvetlé památky obdivovaly stovky návštěvníků

V Olomouci rozkvetlé památky obdivovaly stovky návštěvníků

V Olomouci před časem  rozkvetly památky.  Arcibiskupský palác, kostel svatého Mořice, svatého Michala, Panny Marie Sněžné a Zvěstování Páně na Dolním náměstí. Tuto pětici olomouckých památek vyzdobily začátkem října 2013  floristické týmy z celého světa. Víme více ... 

Květinová výzdoba v kostele svatého Mořice
10. října 2013 - 23:20

Pětici olomouckých památek v minulých dnech zkrášlily floristické týmy z Česka, Rakouska a Polska. Jak se jim povedlo ozdobit je květinami, mohly a někde ještě mohou  lidé hodnotit a kochat se jimi. Rozkvetlé památky byly doprovodnou akcí podzimní etapy zahradnické výstavy Flora.

Nezvyklou podobu dostal třeba kostel svatého Michala v centru Olomouce. Byl to dobrý nápad v době, kdy na výstavišti Flory Olomouc neměli zrovna k dispozici  hlavní pavilon. Navíc už v minulosti  několikrát nazdobené chrámy  byly.

Květiny, které   památky zdobily,  byly  většinou jřezané  v chladných prostorách chrámů vydržily několik dnů. Kostel Panny Marie Sněžné by měl být nazdobený dokonce až  do soboty 12. října 2013.

*) Prvnízprávy.cz byly na místě děje ...

Všechny květinami vyzdobené chrámy si nedávno mohli prohlédnou i členové výpravy novinářů,  českých průvodců  a pracovníků cestovních kanceláří, kteří Olomouc navštívili  v rámci společné akce  České centrály cestovního ruchu s regionální turistickou centrálou.

Prvnízpravy.cz o návštěvě novinářů v Olomouci napsaly ...

Házenkářku v Olomouci najdete i na tamějším orloji   8. října 2013

(ps, foto: Petr Skála)