Svátek má: Taťána

Regiony

Velikost textu:

Hasiči ve Velké u Hranic mají zbrusu novu zbrojnici

Hasiči ve Velké u Hranic mají zbrusu novu zbrojnici

Novou hasičskou zbrojnici převzali slavnostně do užívání dobrovolní hasiči z Velké u Hranic. Po nástupu místního Sboru dobrovolných hasičů následovalo položení věnce k památníku padlých a poté otevření a žehnání nové zbrojnice.

Slavnostní otevření nové zbrojnice
15.září 2014 - 07:00

Příznivé počasí nahrálo velké účasti místních obyvatel, kteří si prohlédli novou zbrojnici. Mladí hasiči jim poté předvedli ukázky požárního útoku. Následovalo vyprošťování osoby z havarovaného auta a ukázka historického zásahu. Slavnost byla zakončena posezením na sokolské zahradě za hudebního doprovodu hustopečské Nejistoty. Informoval o tom web města Hranice.

Stavba byla zahájena v září loňského roku a stála necelých 5 milionů korun. Hasiči ve Velké tak získali nedaleko Sokolovny své potřebné zázemí. Mají zde garáž pro techniku, společenskou místnost se zázemím, šatny i sociální zařízení.

Součástí stavby byly i okolní terénní úpravy, příjezdové komunikace, oplocení a posunutí autobusové zastávky. Dosavadní stařičká budova, která sloužila jako hasičárna, byla technicky ve velice špatném stavu a její další využití již nebylo reálné.

Na  výstavbu Hasičské zbrojnice ve Velké naváže stavba zázemí pro dobrovolné hasiče i v Hranicích. Ti provizorně sídlí v budově Hasičského záchranného sboru  na ulici Tovačovského.

Rekonstrukce zámecké zahrady v Hranicích začala

Nová budova pro hranické dobrovolné hasiče vyroste také na této ulici, hned vedle sídla profesionálních hasičů. Bude v ní garáž pro dvě vozidla, společenská místnost s nezbytným zázemím, šatny a sociální zařízení. Stavět by se mělo začít v druhé polovině září 2014 a dokončení se předpokládá v květnu příštího roku. Celá akce vyjde na přibližně 7 milionů korun.

(iza, foto: Město Hranice)