Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

V Olomouci bude dalších třicet kontejnerů na kovový odpad

V Olomouci bude dalších třicet kontejnerů na kovový odpad

Olomoučané dobře třídí a jejich zájem o separaci některých druhů odpadů rok od roku stoupá. Díky jejich podnětům na rozšíření počtu sběrných míst na kovový odpad přibudou ve městě desítky nových kontejnerů.

Ilustrační foto
6. listopadu 2020 - 08:00

Odbor městské zeleně a odpadového hospodářství ve spolupráci s Technickými službami proto během listopadu rozšíří počet kontejnerů na kovy o dalších třicet. Celkový počet tím vzroste na 85 kusů.

„Chceme lidem poskytnout možnost třídit kovy v dostupné vzdálenosti od jejich bydliště a omezit odkládání kovů do směsného odpadu,“ uvedl náměstek primátora Otakar Bačák.

Rozmístění všech dosavadních, včetně nových kontejnerů je přehledně zakresleno na webu www.olomouctridi.cz

Kovy lze v domácnosti odkládat do speciálních tašek, které jsou k dispozici ve dvou velikostech, v objemech 40 a 20 litrů. „Byly součástí ocenění za Mimořádný přínos v oblasti odpadového hospodářství, které město Olomouc letos získalo v soutěži O keramickou popelnici,“ připomněl náměstek Bačák. Nové šedé tašky na třídění kovů mají stejný design jako už dříve distribuované sady tašek na třídění papíru, plastů a skla.


Všechny typy tašek si obyvatelé Olomouce mohou vyzvednout na obslužném pracovišti odboru městské zeleně a odpadového hospodářství v budově magistrátu v Hynaisově ulici 10.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web města Olomouce)