Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Vánoce byly bez cukroví

Vánoce byly bez cukroví

Bez cukroví byla na Vánoce rodina z Rapotínu. V noci na pondělí 23. prosince se k nim do domu vkradl zloděj. Odemčenou brankou vešel na zahradu a v posezení odcizil krabici s cukrovím.

Ilustrační foto
28. prosince 2019 - 08:00

Zloděj pak zamířil i do domu, aniž by musel vynaložit mnoho úsilí. Vstupní dveře byly totiž odemčeny. Na chodbě si přivlastnil peněženku s finanční hotovostí 2.000 Kč, osobními doklady a platebními kartami.  Svým jednáním způsobil škodu za 3.500 Kč. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného držení platební karty.


Škodu za téměř 7.000 Kč způsobil zloděj v Šumperku, který také navštívil jeden rodinný dům. I tady nechali majitelé odemčené vchodové dveře. V noci na středu 25. prosince zloděj vstoupil do chodby. Zde z peněženky odcizil 600 Kč. Poté zamířil do kuchyně. Ze stolu odcizil krabičku cigaret a z odložené peněženky finanční hotovost 6.000 Kč.


Tragickou dopravní nehodu vyšetřují policisté v Postřelmově. Ve čtvrtek 26. prosince jel 20letý mladík na kole po stezce pro chodce a cyklisty. Na konci stezky odbočil vlevo k železničnímu přejezdu. Zde pravděpodobně nerespektoval blikající červenou signalizaci na železničním přejezdu. V momentě, kdy mladý muž najel s kolem na přejezd, zde projížděl rychlík. Mladý cyklista při střetu s vlakem utrpěl zranění neslučitelná se životem. Okolnosti a příčina dopravní nehody je předmětem dalšího vyšetřování.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto archiv)