Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Na Prostějovsku spojí obce Pivín a Skalka nová silnice

Na Prostějovsku spojí obce Pivín a Skalka nová silnice

Radní Olomouckého kraje na svém jednání odsouhlasili poskytnutí finančního příspěvku na vybudování nové obslužné komunikace mezi obcemi Pivín a Skalka na Prostějovsku. Půjde o vůbec první spojnici mezi oběma obcemi.

Obec Pivín na Prostějovsku
15.září 2014 - 08:05

Informoval o tom web Olomouckého kraje. „Pivín a Skalka dlouhodobě usilují o vybudování obslužné komunikace, která by nejkratší cestou spojila obě obce. Nová silnice zcela jistě zlepší jak historicky danou vzájemnou vazbu, tak především zkvalitní dostupnost pro místní obyvatele,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

Vzhledem ke skutečnosti, že jde o vybudování zcela nové silnice, dosahují celkové náklady investiční akce přes 7 milionů korun. Kraj by ze svého rozpočtu uhradil 50 procent, konkrétně zhruba 3,5 milionu korun. Stejným, tedy padesátiprocentním poměrem, se na financování budou podílet i Pivín a Skalka. Každá obec po hranici svého katastrálního území. Nová obslužná komunikace bude mít necelé dva kilometry.

Nemocnice Prostějov: Nový přístroj odhalí plicní nemoci

Obnovit historické spojení mezi Skalkou a Pivínem se neúspěšně snažili předkové obou obcí už po několik desetiletí. Pokud v pátek 19. září schválí návrh krajské rady členové Zastupitelstva Olomouckého kraje, začne výstavba pozemní komunikace ještě během tohoto měsíce.

(iza, Olomouckenovinky.cz, foto: Timichal/Wikimedia)