Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Tramvajová trať: Kácení skončilo, následují nejen výkopy

Tramvajová trať: Kácení skončilo, následují nejen výkopy

Na Nových Sadech jsou od 1. března v plném proudu přípravy na výstavbu tramvajové trati. Během minulého týdne skončily dvě nejviditelnější části prací.

Stavební práce na nové trati
16. března 2021 - 08:00

Byly naplánovány na březen – kácení stromů a demolice domu v Rooseveltově ulici. Žádné další kácení ani bourání se už nechystá. Pohled na plán budoucí tramvajové trati ukazuje, že před stavbou muselo být pokáceno několik desítek stromů. Netýká se to jen toho, co je na vizualizacích vidět na povrchu, tedy samotné tramvajové trati a dalších komunikací, ale také sítí pod povrchem země, jako je například technologické zařízení světelné signalizace na křižovatkách.

Kácení začalo 1. března, poslední strom padl 10. března, vše přitom bylo provedeno přesně dle povolení. „Přítomen byl biologický dozor, ten také spolu s námi průběh kácení sledoval. Biologický dozor nyní vypracuje písemnou zprávu. Po výstavbě trati bude provedena nová náhradní výsadba, stát se tak musí nejpozději do konce listopadu 2023,“ ujišťuje vedoucí odboru životního prostředí Petr Loyka.


V dalších březnových týdnech se bude v okolí připravované trati hlavně kopat. „Stavební firma bude provádět výkopy a přípravu k přeložkám inženýrských sítí. Pro obyvatele Nových sadů z toho neplynou žádná omezení. Teprve na duben se chystá uzavírka části Zikovy ulice od křižovatky u Penny Marketu po křižovatku s ulicí Werichovou,“ dodává investiční náměstek primátora Martin Major.

Zabraná místa k parkování by pak mělo nahradit povolené parkování po obou stranách zbývající části Zikovy ulice.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)