Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Maminky mohou opět rodit v porodnici Nemocnice Šternberk

Maminky mohou opět rodit v porodnici Nemocnice Šternberk

Nemocnice Šternberk ukončila první etapu rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení a nyní jsou budoucím maminkám opět k dispozici služby porodnice. Rekonstrukce oddělení nicméně stále probíhá, a tak je i jeho kapacita prozatím omezena.

Gynekologicko-porodnické oddělení
14. srpna 2014 - 15:00

Stavební práce by měly být dokončeny ve druhé polovině měsíce září. Rozsáhlá rekonstrukce za více než 22 miliónů korun především zvýší komfort rodiček, které se mohou těšit na moderní prostředí. Olomouckenovinky.cz o tom informovala Radka Miloševská ze skupiny AGEL, pod kterou spadá i Nemocnice Šternberk.

„Maminky u nás již mohou rodit a mohou se také hlásit do předporodní péče, nicméně bude vzhledem ke snížené kapacitě porodnice určitě lepší vždy předem zavolat,“ uvedl zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Tomáš Látal s tím, že oddělení šestinedělí je dočasně přemístěno na oddělení gynekologie.

„Rekonstrukce i nadále probíhá. Za zhoršené podmínky se proto maminkám omlouváme a prosíme je o pochopení. Nicméně věřím, že výsledek po ukončení všech prací bude stát za to,“ dodal Látal.

Rozsáhlá rekonstrukce části gynekologicko-porodnického oddělení za více než 22 miliónů korun navazuje na nové porodní sály vybudované v roce 2007. Díky rekonstrukci chce nemocnice zlepšit především prostředí pro rodičky. Součástí stavebních prací je kompletní modernizace lůžkové části porodnice, dobudování hygienického zázemí u jednotlivých pokojů a přemístění pracoviště sester a vyšetřovny. Kvůli stále rostoucí poptávce ze strany rodiček se také zvýší počet nadstandardních jednolůžkových pokojů.

Šternberská porodnice je v Olomouckém kraji velmi oblíbená. I přes celorepublikový trend poklesu porodnosti se zde v loňském roce narodilo o deset dětí víc než v roce 2012. Každoročně pomůže zdejší personál na svět zhruba tisícovce dětí. Porodnice nabízí řadu doprovodných služeb, kromě nabídky epidurální anestézie klade porodnice velký důraz na komunikaci rodičky s lékaři i porodními asistentkami.

Nemocnice Šternberk: Přibývá zraněných cyklistů a zahrádkářů

„Výborné porodnické výsledky, klidné příjemné prostředí a citlivý přístup mají ve Šternberku dlouholetou tradici a věřím, že po dokončení celkové modernizace lůžkového oddělení u nás budou maminky ještě víc spokojené, než doposud,“ uzavírá primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk Marek Vaca.

(iza, foto: AGEL)