Svátek má: Taťána

Regiony

Velikost textu:

Nezvládáte své děti? Přihlašte se na kurz rodičovství

Nezvládáte své děti? Přihlašte se na kurz rodičovství

Možná i vy patříte mezi rodiče, kteří pomalu zjišťují, že výchovný styl, který ještě donedávna úspěšně uplatňovali, přestává fungovat. Prosby zůstávají nevyslyšeny, zraňuje vás neochota, nespolupráce a rozladěnost, situací jste vyčerpáni a unaveni. Co s tím?

Ilustrační foto
14.srpen 2014 - 08:00

V Kurzu efektivního rodičovství, který v olomouckém Centru pro rodinný život začíná 6. záříí, se naučíte zvládat klasické a stále se opakující krizové situace při výchově dětí. Informoval o tom web Arcibiskupství olomouckého.

Konkrétní náplní kurzu budou tato témata: V jakém duchu vychovávat? Vliv původní rodiny, sourozenecká konstelace; Proč děti zlobí? Povzbuzování nebo chvála? Zvládání emocí rodičů i dětí; Komunikační techniky; Co volit místo trestu? Důslednost a řád dávají jistotu; Kde brát sebedůvěru?

Kurz začíná víkendem 6.–7. září, další setkání se pak uskuteční ve čtvrtek 11. září, 18. září, 25. září a 2. října vždy od 17.00 do 19.30 hodin na Biskupském náměstí 2 v Olomouci. Lektory kurzu budou psycholog a terapeut v oblasti manželského a rodičovského poradenství Jan Čapek a lektorka Marcela Kořenková. Ta také do 1. září přijímá přihlášky k účasti na kurzu - telefon 733 522 339, e-mail: .zc.lobicra@avoknerok

Flora Olomouc ukáže kvetoucí poušť, prales i zahradu růží


Program „Efektivního rodičovství“ je určen rodičům, kteří se snaží být zodpovědní a chtějí své děti vychovávat dobře a s láskou. Přesto se občas dostávají do situací, které neumí řešit. Co v takových situacích dělat? Kurz efektivního rodičovství nabízí praktický přístup k řešení vztahů rodič – dítě a zároveň přivádí rodiče k demokratickému pojetí výchovy dětí, jež vychází z principů individuální psychologie Alfreda Adlera a jeho žáka Rudolfa Dreikurse.

(iza, foto: arch.)