Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Město Olomouc opraví lávky pro pěší i zastávky MHD

Město Olomouc opraví lávky pro pěší i zastávky MHD

Více než 9 milionů korun míří v roce 2017 na opravy lávek a zastávek městské hromadné dopravy v Olomouci. Na opravu tří lávek pro pěší přes Mlýnský potok směřuje z rozpočtu města přes 5 milionů korun, další 4 miliony pak na opravy zastávek MHD.

Ilustrační foto
12. února 2017 - 11:00

„Na opravu lávek jsme letos vyčlenili 5,2 milionů korun. Částka vychází z aktuálně zpracovaných projektových dokumentací k vybraným akcím, které budeme realizovat v roce 2017. Seznam oprav vyplynul z pravidelných kontrol mostních konstrukcí provedených odborníky během loňského roku,“ vysvětlil primátor Antonín Staněk.

Opravy se týkají:
  • lávky L04 – Lávka pro pěší přes Mlýnský potok z ul. Dobrovského do ul. Václava III.,
  • láky L07 – Lávka pro pěší přes Mlýnský potok u Sportovní haly,
  • lávky L12 – Lávka pro pěší přes řeku Bystřici z ul. Libušina.

Kromě lávek pro pěší se obnovy dočkají také zastávky MHD v Lipenské ulici. „Opravami projde zastávka Lipenská v obou směrech. Aktuální předpokládaná částka po zpracování projektové dokumentace je 4 miliony korun. Případná úspora bude sloužit jako rezerva k realizaci dalších nezbytných úprav,“ upřesnil primátor.

Olomoucká radnice dominuje Hornímu náměstí

V roce 2016 investovalo město do oprav mostů a lávek více než 8 milionů korun. Obnovou prošly tři mosty přes Mlýnský potok, jeden most překonávající řeku Oskavu v Chomoutově a zásadní oprava proměnila i lávku pro pěší přes Mlýnský potok z nábřeží Přemyslovců do ulice U reálky.

Podle webu města Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Olomouc)