Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Sportovní dotace mají tah na branku

Sportovní dotace mají tah na branku

Čtyři milióny korun rozdělí Olomoucký kraj na podporu sportu dětí a mládeže. O dotační program, který má přerozdělení peněz na starosti, byl velký zájem.

Ilustrační foto
29. září 2019 - 08:00
 
„Je radost vidět, když děláte něco, co má smysl. A podpora mladých sportovců určitě smysl má, jinak bychom těžko mohli zaznamenat takový zájem o dotace, jaký jsme evidovali letos,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu Petr Vrána.

Jeho slovům dávají za pravdu suchá statistická čísla: V programu na podporu mládežnického sportu byly pro letošek vyčleněny čtyři milióny korun. O peníze si přitom požádalo 182 zájemců a hejtmanství plně nebo částečně uspokojilo 175 žadatelů.


„Podobně úspěšný byl i další krajský dotační program zaměřený na provoz a údržbu sportovních zařízení. Do něj se přihlásilo 95 žadatelů a vyhovět jsme mohli téměř sedmdesátce z nich,“ dodal Vrána.


Hejtmanství každoročně vypisuje řadu dalších programů na rozvoj sportu – přispívá třeba na samotnou činnost sportovních klubů nebo profesionálním sportovcům, kteří region reprezentují v zahraničí. Zvláštní pozornost věnuje těm, již závodí s hendikepem.
    
Kostel sv. Bartoloměje v Divišově skrývá hrobku rodu Šternberků

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(red,olomouckenovinky.cz,foto:arch.)