Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Pivovary Litovel, Holba i Zubr mají zlato z Českého piva

Pivovary Litovel, Holba i Zubr mají zlato z Českého piva

Prestižní soutěž České pivo zná vítěze pro rok 2014. V pěti kategoriích se opět utkaly značky z__nbsp__celé České republiky a pivovary z Olomouckého kraje Litovel, Holba i Zubr získaly nejprestižnější ocenění.

Etiketa Holby Premium
26. září 2014 - 15:01

Soutěž České pivo tradičně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven. Do pěti kategorií (světlé ležáky, 11% světlé ležáky, světlá výčepní piva, tmavá a nealkoholická piva) se mohou přihlásit pouze česká piva a jejich senzorické vlastnosti pak hodnotí čeští sládci a odborníci na anonymních vzorcích.

V kategorii tmavá piva zvítězil Litovel Dark, v__nbsp__kategorii světlé ležáky získalo zlatou medaili pivo Holba Premium a v__nbsp__kategorii světlá výčepní piva byl nejlepší Zubr Gold.

„V předchozích třech letech se nám podařilo zvítězit v__nbsp__kategorii ležáků a na náš zlatý hattrick jsme velmi hrdí. Letos jsme na tento úspěch navázali především prvním místem v__nbsp__kategorii tmavá piva se svým výrobkem Litovel Dark, který v__nbsp__této kategorii vyhrál i loni. Vyznačuje se středně karamelovou vůní, střední plností a charakteristickou hořkostí a barvou,“ říká ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček.

Litovel bodovala i v__nbsp__dalších kategoriích, konkrétně třetím místem v__nbsp__kategorii světlá výčepní piva pro Litovel Classic, stejné umístění si odnesl i Litovel Free mezi nealkoholickými pivy.

„Piva z__nbsp__produkce Pivovaru Litovel jsou výjimečná tím, že se vyznačují vysokou pitelností – zkrátka máte chuť na další doušek, což je spolu s__nbsp__vysoce kvalitními surovinami a láskou k__nbsp__vaření piva základem úspěchu,“ vysvětluje Hyneček.

I další dva pivovary získaly ještě jedno místo na stupních vítězů. V kategorii světlá výčepní piva byla druhá Holba Šerák, černému pivu Zubr Classic náleží stříbro mezi tmavými pivy.

„Ležáky jsou prestižní záležitost a výčepní piva zase nejvíce konzumovaná. Prosadit se v__nbsp__obou je úspěch, na který jsme hrdí a věříme, že podobný pocit přinese i našim konzumentům,“ uvedl k úspěchu svých piv ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka.

„Medaile získala piva všech tří značek, navíc v průřezu sortimentu od výčepních piv, včetně nealkoholických, až po ležáky. Hodnocení odborníků je věrohodným signálem pro všechny konzumenty a potvrzením, že chuťová rozmanitost a poctivá tradiční výroba se skutečně vyplatí,“ komentuje úspěch Vilém Nohel, výrobní ředitel skupiny pivovarů PMS, kam Litovel, Zubr i Holba patří.

Pivovar Litovel nabídne sváteční ležák Václav 12%

Kompletní výsledky soutěže České pivo 2014:

Kategorie světlé ležáky:
1. místo: Hostan Hradní, Holba Premium
2. místo: Radegast Premium
3. místo: Gambrinus Premium

Kategorie 11% světlé ležáky:
1. místo: Gambrinus Excelent 11°, Bernard – Opavská 11°
2. místo: Staropramen 11°
3. místo: Velkopopovický Kozel 11°, Primátor Ležák 11°, Starobrno Medium

Světlá výčepní piva:
1. místo: Zubr Gold
2. místo: Gambrinus Originál 10°, Holba Šerák, Starobrno Tradiční
3. místo: Staropramen Světlý, Litovel Classic

Tmavá piva:
1. místo: Litovel Dark
2. místo: Zubr Classic
3. místo: Bernard – Černý ležák

Nealkoholická piva:
1. místo: Zlatopramen N-A
2. místo: Birrel
3. místo: Litovel Free

(iza, foto: Pivovar Holba)