Svátek má: Adriana

Politika

Velikost textu:

Jaká to drzost: Vláda bez důvěry chce pro důchodce dopravu zdarma

Jaká to drzost: Vláda bez důvěry chce pro důchodce dopravu zdarma

Co všechno může dělat nebo spíše nedělat vláda v demisi, tedy bez důvěry, na to mají jasný názor politici, kteří se hlásí k opozici. Zajímavé jsou názory strany TOP 09, která se jen zřídka dostane na obrazovky zpravodajství České televize.

Kachna a ještě k tomu po neděli
12. března 2018 - 08:22
Co říkáte současné vládě v demisi tedy bez důvěry?

"Co bych ji říkal. Vždyť to víte ze zpravodajských pořadů nebo z novin sami. Poslanci nepotvrzená vláda  odvolává ředitele s ročními platy několika milionů z funkcí, snižuje počty náměstků na ministerstvech, ruší další pracovní pozice ve státní správě, zastavuje nebo ruší skvělé projekty, omezuje počet cest politiků a úředníků do zahraničí a co víc, naposled se vytasila, že chce pro důchodce nebo také pro studenty dopravu zdarma," vyjmenoval akce pracovního  kolektivu Andreje Babiše student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu. 

Je to dobře nebo špatně?

"To je otázka. Jednak mnohé z toho všeho už měly udělat  přechozí vlády zejména vláda Bohuslava Sobotky. Nu a pak, protože se tyto zásahy mohou veřejnosti zdát pro stát potřebné, tak se to všechno musí zpochybnit."

 Někdy to je asi pro opozici dost obtížně?

"Problém je, že se přesně neví, kdo tou opozicí všechno bude. Babišovo hnutí totiž skoro všechny své soupeře z voleb  namáčí  do kolaborace. Pirátům připomíná, že ANO bude líp při společné kontrole zakázek státních a polostátních firem a při digitalizaci všeho, co lze zdigitalizovat. S ODS si rozumí v zahraniční politice nebo už i v názorech na omezování kouření v hospodách. Se starosty si ANO notuje v pomoci státu při financování údržby místních komunikací a při investicích do bytové výstavby. S SPD nacházejí politikové z ANO možnosti, jak přímo  volit a odvolávat starosty a primátory a s KSČM, jak zdanit církve za nehorázné příjmy z privatizace. Ke kolaboraci se nemá jen TOP 09, lidovci a původně i ČSSD, která však nyní pracuje na tom, aby získala dokonce nějaké ministerské křeslo."

Každého napadne, že na nápadu, zpřístupnit veřejnou dopravu důchodcům zdarma, něco je. Lze najít i na tomto záměru něco negativního?


"To víte, že ano. Stačí zajít za mediální hvězdou opozice a bývalý předseda TOP 09 vám nejdříve řekne, že na to stát nemá prostředky a že to povede k jeho zadlužení. Pak připomene, že tak jako tak už jsou vlaky a autobusy přeplněné a možná právě studenty a důchodci. Pak se politik zahledí do daleka a prohlásí, že ti důchodci s mnoha miliony na kontě a se spolehlivým automobilem v garáži tuto výhodu vlastně  nepotřebují. Navíc to je od vlády v demisi a bez důvěry předvolební tah."  


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Prvnízprávy.cz čas od času pečou Kachnu na neděli a někdy i po neděli, jako zrovna v tomto případě ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)