Svátek má: Pavla

Politika

Velikost textu:

Jurečka brečí nad poklesem výroby vepřového a Herman bourá vepřín

Jurečka brečí nad poklesem výroby vepřového a Herman bourá vepřín

Za nejhorší ministry v Sobotkově vládě považuje prezident Zeman, jak prozradil v televizním rozhovoru, lidovce Mariána Jurečku a Daniela Hermana. Do kauzy kolem zbytečného bourání vepřína v Letech je Herman zapojený jako jeho bourač nevnímaje pokles výroby vepřového masa. 

Kachna a ještě na neděli
16. července 2017 - 08:31

To jsou paradoxy. Oba ministři jsou z jedné strany a jeden druhému ničí práci? ptáme se studenta politologie, který si nepřeje být jmenovaný z obavy, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

"To jsou lidovci. Jeden konkrétně ministr zemědělství Marián Jurečka  brečí na všech shromážděních zemědělců, jak se tedy v Česku ruší jeden vepřín za druhým, jak je Česko v živočišné  výrobě vepřového masa nesoběstačné a druhý ministr kultury Daniel Herman projednává s představiteli společnosti, které patří vepřín v Letech v utajeném režimu zbourání dalšího fungujícího vepřína jenom proto, že byl údajně vystavěný v místě pracovního tábora používaného později jako shromažďovací tábor pro Romy."

Co z toho plyne?

"Že prioritou této   vlády Bohuslava Sobotky jsou ústupky pochybným aktivistům, kteří prostřednictvím nátlakových akcí v místě současného památníku v Letech a dále činností spolků  prosazují takové hlouposti jako zničení fungujícího podniku pod jakýmsi pocitem, že tím, že  tento zemědělský podnik byl postavený vedle místa, kde byl ten pracovní tábor,  tak jaksi tato společnost neuctívá dokonale památku Romů. Pak se nedivme, že  zemědělec Jurečka při akci vepřín v Letech mlčí a kulturní pracovník Herman připravuje bourání."

To se občas děje, že se musí vyřešit situace, kdy se musí říci, co je prioritou?

"Nu a tohle tato Sobotkova vláda veřejnosti sdělila. Být poslancem, tak se ptám, ať se zveřejní, kdo a jak hlasoval ve vládě, když se rozhodovalo o vykoupení a zbourání vepřína bez ohledu na veřejné mínění, které je v drtivé většině proti tomu, aby se vepřín zboural. Sněmovní výbor dokonce uznal napříč politickým spektrem, že současným památníkem je uctívání památky Romů v Letech je dostačující."
Sněmovní výbor: Památník v Letech žádné další řešení nepotřebuje

Kolik ta celá akce může stát?


"To je právě všechno v utajeném režimu. Ptejme se, co už nás to  jako stát stálo už do této doby. Kolik bylo a  je těch úředníků a jaké mají platy, kteří se tím zabávají už dvacet let. Kolik stály odhady znalců, kolik stál už současný památník, který v Letech byl postavený a co tam bude, až se vepřín zbourá. Kdo se těší na státní peníze, aby tam prováděl jakoukoliv činnost? Třeba by veřejnost byla překvapena, kdo řídí nitky  Výboru   pro odškodnění romského holocaustu v České republice?"

Co s tím?

"Ať se toho chopí některé strany jako volebního téma. Tahle vláda ANO, ČSSD a KDU-ČSL pod vlivem nátlakových skupin chce zničit proti většinovému názoru veřejnosti a občanů obce Lety chce zbourat  fungující podnik a rozházet zbytečně  tolik peněz, že to ani nechce prozradit."

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...


(ps, prvnizpravy.cz, foto:ps)