Svátek má: Lenka

Politika

Velikost textu:

Miloš Zeman má jasno: " ... i politici jsou do jisté míry lidé!"

Miloš Zeman má jasno: " ... i politici jsou do jisté míry lidé!"

"Protože já se rád radím s lidmi, kteří jsou chytřejší než já," řekl třetí březnový pátek v rozhovoru pro TV Barrandov prezident ČR Miloš Zeman, aby upřesnil, neupřesnil, kdo bude ministrem průmyslu a obchodu po Bohuslavovi Sobotkovi, který se funkce dočasně ujal.

Miloš Zeman 10. března 2017 na setkání s novináři
20.březen 2017 - 08:18

Teď se řeší aktuálně nahrazení  ministra průmyslu. Žhavým kandidátem byl Tomáš Prouza, ten už se vzdálil z politiky. Vy jste ho panu Sobotkovi zarazil?

"To byl rozhovor mezi čtyřma očima a není dobré, aby se výsledky takového rozhovoru komentovaly navenek. To by pak nebyla žádná, ani elementární důvěra mezi lidmi, a i politici jsou do jisté míry lidé."

Nebudu útočit na protikandidáty ani s nimi nebudu diskutovat

Po sjezdu ČSSD se objevilo jméno Milana Urbana, dlouholetého sociálního demokrata, bývalého ministra a také člověka, který se proslavil snímkem, kterak v umaštěném triku nese pizzy v Monte Argentariu, kde tehdy trávili dovolenou lobbisté a šéfové ČEZ, či pánové Dalík, Topolánek a další. Vy byste neměl s panem Urbanem problém?


"Tak zaprvé, vůbec nevíme, jestli pan Sobotka s panem Urbanem přijde. Já jsem se ptal bývalého ministra průmyslu, který je nyní úspěšným senátorem a vládním zmocněncem pro Moravskoslezský kraj Jury Cieńciały na jeho názor, protože já se rád radím s lidmi, kteří jsou chytřejší než já. No tak ten mně říkal, že z jeho hlediska by asi nejzajímavějším, nejerudovanějším kandidátem byl pan Havlíček. Já ho vůbec neznám, takže nemohu tvrdit, že je to můj favorit. Pouze Vám bezelstně říkám názor svého poradce."

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru potvrdil, že jej Bohuslav Sobotka požádal o schůzku ohledně jména nového ministra a na otázku, kdy by měla proběhnout nebyl zcela přesný.

"V nejbližší době, v geologicky dohledné době," řekla hlava státu.

Po dotazu,  zda to bude třeba do týdne, prezident  poznamenal: "Ano, to je tak geologicky dohledná doba."

Rozhovor s prezidentem Zemanem proběhl na TV Barrandov 16. března 2017 a jeho přepis následně zveřejnil Pražský hrad.

(ps, Hrad.cz , Prvnizpravy.cz, foto: ps)