Svátek má: Liliana

Politika

Velikost textu:

Pes bez čipu = pokuta 50 000 Kč a migrant bez pasu? Venčeme je!

Pes bez čipu = pokuta 50 000 Kč a migrant bez pasu? Venčeme je!

Europoslanec Ivan David s velkou nadsázkou uvedl na svém facebookovém profilu trochu netradiční výzvu vycházející ze skutečnosti, že za neočipovaného psa může jeho chovatel dostat pokutu až do výše 50 000 Kč. Přitom v zemi bez pasů a dalších dokumentů se pohybují neidentifikovaní migranti.

Europoslanec Ivan David
22. ledna 2020 - 08:30

Tato výzva ...vzbudila celou řadku dalších řádků souhlasných i nesouhlasných komentářů

„Za tohle mě tenkrát blokli?" zeptal se jeden ze čtenářů.

„Pravda se nesmí dneska řikat," dodal další.

„Vtipné, pravdivé," mínil jiný.

„Já bych je "vyvenčila" tak ráda..." napsala jedna čtenářka.

 „Migranti jsou lidé! Nestydíte se tak vyjadřovat o lidech? Vzděláním psychiatr, absolvent Karlovy univerzity??? " pokárala europoslance jedna ze čtenářek.

„On se nemá za co stydět, napsal jen pravdu," odpověděl na kritickou předchozí poznámku další čtenář.
 
„Jde o nadsázku, pokud jste to vážená paní nepochopila. Přihlaste se a rádi Vám seženeme migranty k ubytování. Kolik jich můžete ubytovat ?

„Pokud jsou migranti lidé, proč se tak nechovají? Chcete je živit? Já a většina našich občanů je nechce, pokud vy ano, tak je ubytujte, živte a šaťte - ale ze svého! A také zabezpečte, aby nemohli škodit slušným lidem, což je téměř nemožné - viz Švédsko,Francie,Německo a mnoho dalších, kteří si je k sobě natahali!!!" uvedl další čtenář. 

„Pane David jste znalý zákona, k zákonu, který musí vyjít ve Sbírce zákonů - od té doby nabývá platnosti, patří prováděcí předpis ,jestli-že jste znalý, proč píšete naprostou píčovinu, přečtěte si,  že né každý pes musí mít čip atd , šíříte blbosti," poznamenal další čtenář. 


(ps, facebookový profil Ivana Davida, Prvnizpravy.cz, foto:ps)