Svátek má: Svatoslav

Politika

Velikost textu:

Premiér Fiala jako první asi jmenuje Koudelku doživotním šéfem BIS.No a!

Premiér Fiala jako první asi jmenuje Koudelku doživotním šéfem BIS.No a!

Petr Fiala se novinářům pochlubil, že jej jeho voliči už před volbami oslovovali jako premiéra, což jim prý nijak nevymlouval. Inu pan profesor politologie si to asi nějak zdůvodnil, ale co  udělá jako první až tím premiérem bude, už neprozradil. Nuže se nyní pokusme odhadnout první a další Fialovy tahy ve Strakovce.

Kachna po neděli
11. října 2021 - 09:01

Co jako první může udělat Petr Fiala pokud se vůbec stane premiérem?

„Odhaduji, že jmenuje plukovníka Koudelku doživotním šéfem BIS a navrhne jej povýšit hned na maršála  i když zatím jen čekatele na tuto hodnost.  Pokud nevěříte, že se v Česku do takové hodností zatím nemůže nikdo povýšit, tak se tím netrapte. Na zařazení maršála na samou špičku udělovaných hodnosti bude brzo schválený nový  zákon, který pětikoalice protlačí Sněmovnou. Problém bude činit jen poslankyně a budoucí ministryně obrany Černochová, která bude trvat na tom, že se musí schválit  dvě nové nejvyšší hodnosti a to maršál a maršálka," řekl student politologie, který si nepřeje být jmenován, aby jej profesoři politologie včetně Petra Fialy nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota. 

Jaká další rozhodnutí učiní nová vláda?

„Ministryně  sociáních věcí Pekarová Adamová třeba jako první zruší slevy v dopravě pro osoby 65 let  a starší. Jízdenky snížené o 75  procent ze stanovené  ceny se zachovají, ale  nově je  využíjí  už jen  osoby 90 let a starší. Dále ministryně kultury senátorka a bývalá knihkupkyně Němcová, také cosi  zruší a to všechny na provoz médií veřejné služby dohlížející rady  s tím, že si rozhlas a televizi budou řídit samotní pracovníci z těchto médií především z kolektivů publicistiky a dramatické tvorby. A to není všechno. Zvýší se ještě televizní i rozhlasový poplatek vlastníků televize na tisíc a rádií na pět set korun. Ministr zemědělství Jurečka převede Lesy ČR na novou lesní společnost Církevní lesy ČR a na nějaký řeholní řád se převede pro změnu pivovar Budvar. Své počínání zdůvodní, že privatizací obou státních podniků by došlo k rozkradení státních financí. Vláda zavede také svého zmocněnce na cenzuru, kterým bude  poslanec vhodný už svým zjevem Bartošek. Ten se ve své koniášské činnosti  bude inspirovat kolegy z Vatikánu, kteří prosluli v minulosti při stíhání čarodějnic a kolegy z USA, kteří prosluli nyní při stíhání náznaků a znaků rasismu. Bartošova úderná skupina společně s  aktivisty sdruženými v politických neziskovkách na myšlenky závadnou literaturu a tisk  bude každý týden pálit  na náměstích větších měst.     Ministr spravedlnosti Benda odvolá nejvyššího státního zástupce, aby na jeho místo dosadil svého spolužáka, který mu pomáhal při zvětšování písma  své diplomové práce, kterou pak předložil jako dizertační k získání titulu doktora práv a  to všechno oba provedli na  Právnické fakultě v Plzni. Ve Vrběticích  ministr školství Gazdík nechá postavit jako cíl školních výletů  pomník obětem ruské agrese a v pohraničí nechá zřídit pomníky Němcům, kteří v roce 1938 padli při přestřelkách s českými vojáky, s finanční stráží a  s českými vlastenci. Nový ministr školství také zruší znalost malé a velké násobilky pro žáctvo ve věku od šesti do patnácti let. Bude schválený ústavní zákon, že  Rusko a Čína nesmí pro Česko nic zařizovat, stavět nebo nedej  Bože dodat cokoliv, co se týka jaderné energie. Ministr zahraničních věcí Rakušan bude naplňovat vládní program týkající se obnovení  Rakouska - Uherska tím, že svým náměstkem jmenuje řadového úředníka, který se jmenuje Uher."

A copak ještě učiní premiér Fiala?

„Jeho vláda Dekretem  zruší Dekrety pana prezidenta Beneše, které   řešily  naplnění Postupimské dohody ohledně poválečného vystěhování Němců coby  zrádců a kolaborantů.  Zmocněnec vlády pro pochopení nové české historie poslanec Kolář se svými komisaři a zahraničními poradci sepíše seznam všech  pomníků určených k sejmutí a k naslednému rozebrání nebo k roztavení. Nu a poslanec Žáček opět navrhne státní vyznamenání  pro bratry Mašíny, kteří údajně podle Žáčkových představ  připravovali atentát na Gottwalda.  A to jsme probrali jen to, co proběhne první měsíc vlády nové vlády Petra Fialy."

Řekněte, že jste si to všechno vymyslel, abyste nás vylekal?

„Musím se přiznat, že ano, ale uvidíme, co se z toho nenaplní."


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu v tomto případě po neděli ...

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)