Svátek má: Miluše

Politika

Velikost textu:

Prezident Zeman a čeští fotbaloví fanoušci prostě nemají rádi Kosovo

Prezident Zeman a čeští fotbaloví fanoušci prostě nemají rádi Kosovo

Na bělehradském letišti osobně českého prezidenta Miloše Zemana přivítal jeho srbský protějšek prezident Aleksandar Vučič, jemuž Miloš Zeman oznámil, že má rád Srbsko a nemá rád Kosovo. Této větě o třech slovech tamější i tuzemská média věnovala mimořádnou pozornost.

Aleksandar Vučič a Miloš Zeman
11. září 2019 - 08:19

„Mimořádný okamžik! Srbský prezident Aleksandar Vučić oproti zvyklostem přišel na letiště osobně přivítat pana prezidenta. Výraz skutečného srbsko-českého přátelství," napsal mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na svém facebookovém profilu k fotografiím z přivítání Miloše Zemana na bělehradském letišti. Původní článek, který zveřejnil web srbského deníku Pink.rs.

„Názor pana prezidenta na Kosovo je dlouhodobě kritický a názor na Srbsko dlouhodobě pozitivní," oznámil na facebookovém profilu Jiří Ovčáček.

Nu a zbývá vysvětlit proč i fotbaloví příznivci nemají rádi Kosovo. V zápase kvalifikace o postup na ME totiž hráči Kosova české fotbalisty v sobotu 7. září 2019 porazili 2:1. Nu a sami uznáte, že kdo za tuto porážku by  měl mít rád Kosovo. Snad jen Kosované.


(ps, facebookový profil Jiřího Ovčáčka, Prvnizpravy.cz, obrázek: fb Jiřího Ovčáčka)