Svátek má: Lada

Politika

Velikost textu:

Proč zrovna na Praze 6 vandalové ničí pomníky? Po Masopustovi Koněv

Proč zrovna na Praze 6 vandalové ničí pomníky? Po Masopustovi Koněv

„Víte, že poničený pomník maršála Koněva na Praze 6 není jediným pomníkem poničený v této čvrti?"položil otázku sám sobě student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Kachna na neděli
1. září 2019 - 08:16

Jak jste přišel na to, že Praha 6 je čtvrtí, kde se ničí sochy?

"Pamatuje si, že před lety jakýsi vandal poničil sochu Josefa Masopusta vyhotovenou na zakázku  soukromého spolku. Nedávno jiný vandal poničil lavičku Václava Havla opět na Praze 6 a nyní se ničí, čistí a naposled zakrývá socha maršála Koněva. Na té kauze s pomníkem se svým řešením a hlavně výkladem zásadně podílí starosta Prahy 6 Kolář, který ve své politické činnosti nemá jinou než ve službách TOP 09."

Praha 6 má na svém území s Prahou 1 také nejvíce ambasád není i to důvod ničit zde pomníky?

"Sochu Josefa Masopusta asi  neponičil žádný šilenec z nějakých politických pohnutek. O ničení lavičky Václava Havla  se to již nedá říci. Jeho politika se mnohým lidem nelíbila i když poničit tu lavičku mohl klidně i někdo, kdo vůbec netušil, že je lavička nějak spojena s prezidentem Havlem. Ovšem poškození sochy Koněva, to je už jasná politická vandalská akce hodná úrovně autorů a těch, kteří ji omlouvají pochybným výkladem dějen."

Vyskytl se v diskusích názor, že poničení sochy bylo na objednávku?

"V současné době je všechno možné. Hlavně je podivné, že se nenašli ti, kteří tu sochu poničili, ale policejně jsou zjišťováni jen ti, kteří ji čistili od nánosů barev anebo  sundavají plachtu, kterou starosta Prahy 6 Kolář nařídil obmotat lešení kolem sochy Koněva."                     ,,,,

Jak to všechno dopadne?

"Je to všechno uměle vyvolaná kauza. V okurkové sezóně se všude možně diskutuje o podílu Rudé armády na osvobození Prahy. Vykladači dějin zpochybňují podíl Rudé armády na osvobození Prahy vojsky maršála Koněva a k vyhrocení celé situace přispěla i Česká televize, která pohotově s náležitým komentářem vytáhla reportáž z odhalení sochy v roce 1980, kde hlavním řečníkem byl komunista Kapek. Pokud jste to nepochopili, tak to vše je načasované na oslavu třicetin od změny politických poměrů v roce 1989."


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu v tomto případě na neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)