Svátek má: Lada

Politika

Velikost textu:

Stydím se za dění na hranicích Turecka a Sýrie, že jsem "Evropan"

Stydím se za dění na hranicích Turecka a Sýrie, že jsem "Evropan"

Stydím se v souvislosti s aktuálním děním na hranicích Turecka a Sýrie za to, že jsem ten "Evropan" a občan členského státu NATO. Kdy budou vyhlášeny tvrdé sankce proti Turecku - od OSN, od NATO, od EU?" zeptal se v komentáři bývalý hejtman Michal Hašek. 

Michal Hašek
14. října 2019 - 08:30

„Rada bezpečnosti OSN mlčí, generální tajemník NATO mlčí, vedení EU mlčí... bude to pokračovat i po vraždění civilistů včetně přední kurdské političky? Fakt jsme to jako "civilizace" dopracovali na začátku 21.století až takhle do ř.ti???

Stydím se v souvislosti s aktuálním děním na hranicích Turecka a Sýrie za to, že jsem ten "Evropan" a občan členského státu NATO. Kdy budou vyhlášeny tvrdé sankce proti Turecku - od OSN,od NATA,od EU?

„Nebo si tato ctihodná společenství (a my všichni s nimi) necháme takhle dělat na hlavu a tvářit se,že je vše vyřešené několika předvoláními velvyslanců a povinným tytyty? To pokrytectví a dvojí metr např.ve srovnání s Ukrajinou a Krymem bije do očí a čouhá jako sláma z bot... A strašák, kterého Turecko bude tahat na EU, kdykoliv se mu zamane (3 mil.běženců) také nic? Aspoň příprava a aktivace krizových plánů, společná vojensko-policejní akce EU a NATO na ochranu Evropy na hranicích s Tureckem?" uzavřel svůj komentář bývalý hejtman a bývalý místopředseda ČSSD Michal Hašek.

Příspěvek Michala Haška vzbudil řadu dalších komentářů od čtenářů tohoto příspěvku


"Tohle je jen důsledek ustavičného měření dvojím metrem. Když se v Hong Kongu zakáže demonstrantům se zahalovat, tak je v OSN hned oheň na střeše. Když se to samé zakáže ve Francii žlutým vestám, tak je ticho po pěšině!!!"

"Kurdske milice jdou na smrt. Šedesát tisíc Kurdů proti 700 tisícům Turků. Nevím, na co Aliance čekala, když o vypuštění milionu lidí mluvil Erdogan před třemi lety. Teď je to číslo několikanásobné. Nehledě na to, když si vzpomeneme na puč v Ankaře a následné "čistce" na úředních pozicích,všichni víme, o co šlo. Uvidíme, jak se zachová Rusko ve vztahu k Asadovi."


(ps, facebookový profil Michala Haška, Prvnizpravy.cz, foto:ps)