Svátek má: Viola

Politika

Velikost textu:

Ten, který nejvíce pohřbívá českou sociální demokracii, je kaBrňák

Ten, který nejvíce pohřbívá českou sociální demokracii, je kaBrňák

Ten, který pohřbívá českou sociální demokracii je kaBrňák," řekl student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu. Jak na to přišel?

Kachna a ještě na neděli
18. srpna 2019 - 08:15

Jak jste na to přišel, že tím, kdo nejvíce poškozuje ČSSD, je kabrňák Brňák? A kdo to tedy má být?

Pamatujete si, kdo pár týdnů před volbami do Evropského parlamentu v přímém přenosu v nějakých otázkách Václava Moravce oznámil, že je ke zvážení pod tlakem peticí nějakých zástupců kultury odvolání z postu ministra kultury Antonína Staňka, který se odvážil odvolat pro podivné hospodaření třeba ředitele Národní galerie?"

To byl přeci místopředseda ČSSD Roman Onderka. Tím tedy pohřbívá českou sociální demokracii?

No hlavně tím spustil útoky na stranického kolegu, kterého nakonec  vedení ČSSD složené ze současných a z bývalých svazáků a z kabrňáka Brňáka nakonec těsně před volbami do EP dohnalo podat demisi. Nedůležitý donucený odchod  ministra kultury se stal po prezidentem nepřijaté  Staňkově demisi tématem politických diskusí po mnoho měsíců a poškozuje nejstarší českou stranu, kterou stále ještě někdo může volit v počtu kolem pěti procent. Při volbách do EP to sice ČSSD nevyšlo ani s těmi pěti procenty, ale nablízku jsou další krajské volby."

No a co ještě udělal podle vás ten váš kaBrňák, že jej považujete za politika, který pohřbívá ČSSD?

Zapojil se třeba do diskuse na téma, kde by šlo ušetřit peníze ve státním rozpočtu. On by zrušil  výrazné slevy při využívání vlakových a autobusových spojů pro seniory starších 65 let. Podle něho jsou to lidé, kteří tu slevu nepotřebují a poslanec Onderka by tu hranici seniorů využívajících slevy v dopravě  zvýšil na věk 70 let."No a co je na tom špatného? Některé politické strany například TOP 09 a ODS, by ty slevy zrušily zcela?

Jenže, pokud někdo ještě volí ČSSD, tak jsou to ve větším množství právě senioři, kteří si pochvalovali, že jim Babiš umožnil cestovat za výhodných finančních podmínek, kam se jim zachce. Nechtějte vědět, co po přečtení Onderkova názoru ohledně posunu hranice seniorů využívajících slevy v dopravě řekl můj dědeček, jemuž je 66 let?"

Ani to neříkejte!

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu v tomto případě na neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)