Svátek má: Emílie

Politika

Velikost textu:

Tim Farron: Theresa Mayová je stejně nacionalistická jako Trump a Putin

Tim Farron: Theresa Mayová je stejně nacionalistická jako Trump a Putin

Britská premiérka prosazuje stejnou agresivní a nacionalistickou  politiku jako Donald Trump a Vladimir Putin, řekl Tim Farron, šéf britské Liberálně demokratické  strany.

Tim Farron, šéf britské Liberálně demokratické strany
19.březen 2017 - 15:10

Tim Farron upozorňuje, že Mayová je díky své agresivitě a nacionalismu součástí nového světového řádu, ve kterém je americký prezident Donald Trump, ruský vůdce Vladimir Putin a vůdkyně francouzské Národní fronty Marine le Penová.

Mayová chce po Brexitu vyždímat z Bruselu 11 miliard dolarů!
 
Liberálnědemokratický vůdce ve svém projevu uvedl, že bude na členy své strany působit ke kultivaci britské politické scény,  proti nacionalistům, kteří jsou symbolem rozdělení Velké Británie.

Tim Farron chce ve svém jarním projevu v Yorku představit program své strany, která je skutečnou opozicí a jako jediná strana se zavázala bojovat proti brexitu.

„Představa, kterou měl Winston Churchill, že světový mír bude dosažen prostřednictvím obchodu a sdílených hodnot, mizí před očima, " citoval Indenpendent Tima Farrona.

"Miluji svou zemi. Jsem hrdý na svou identitu. Vlastenectví není o rozdělování naší společnosti. Jde o to ji posilovat. Je to o našich společných zkušenostech, naší společné historii, našem společném osudu, " vysvětlil svůj postoj Tim Farron.
 
(rp,prvnizpravy.cz,independent,foto:arch.)