Svátek má: Filip

Politika

Velikost textu:

Trump chce zase ve volbách bojovat proti Hillary, chce být opět „first“!

Trump chce zase ve volbách bojovat proti Hillary, chce být opět „first“!

Donald Trump chce v roce 2020 ještě jednou bojovat proti Hillary Clintonové. Je stále jasnější, proč se Donald Trump po volbách v roce 2016 nesnažil stíhat Hillary Clintonovou. Nikdy ji nechtěl zavřít. Místo toho chce proti ní v roce 2020 ještě jednou bojovat.

Hillary Clintonová
10. října 2019 - 07:00
   
V tweetu Trump napsal: „Myslím, že by Crooked Hillary Clintonová měla vstoupit do boje a pokusit se získat pozici Elizabeth Warrenové. Pouze jedna podmínka. Křivý člověk musí vysvětlit všechny své velké zločiny a přestupky, včetně toho, jak a proč smazala 33 000 e-mailů poté, co dostala předvolání „C“. “O několik hodin později Clintonová odpověděla:„ Nezkoušejte mě. Dělej svoji práci."

Jak velké je to pokušení? Clintonová se nikdy s porážkou nevyrovnala. Příležitost stát se první ženskou prezidentkou musí být vzrušující, zejména když Clintonová vidí, že Warrenová, politický nováček vedle Clintonové, by se mohla stát demokratickou nominantkou. Pak je tu lákadlo: Trump, muž, který byl proti všem předpokladům zvolen prezidentem, který uspořádal svůj velký plánovaný ohňostroj ve volební noci u řeky Hudson. Nyní alespoň jeden průzkum zveřejněný v pondělí naznačuje, že Clintonová a Trump by byli v mrtvém bodě, přičemž každý by získal 45 procent hlasů.

Pokud jde o Trumpa a Clintonovou, mohl by psycholog dojít k závěru, že oba jsou spojeni v závislém vztahu. Ve skutečnosti nemůže existovat, alespoň v politické oblasti, jeden bez druhého. Když čelí obžalobě, Trump ví, že pro něj nikdo nemůže lépe sloužit jako ochrana Clintonová. Je to Hillary, která stále opakuje, kdo je ten hanebný, ne on. Její blízké postavení  mu dává jakési plošné rozhřešení za jakékoli přestupky, kterých by se mohl dopustit.Vyhlídka, že Hillary půjde do boje, je asi nulová. Demokratická strana se posunula dál - podle Rasmussenových zpráv ji chce jen 18 procent demokratů, aby Clintonová znovu bojovala, a Hillary to ví. V březnu si všimla: „Nekandiduji, ale budu dál pracovat, mluvit a stát za tím, čemu věřím.“ Takže bude i nadále házet stín na Trumpa. Pokud je její nedávná aktivita jakýmkoli znakem, stává se agresivnější vůči Trumpovu oblíbenému médii, Twitteru, proti němu.

Ve skutečnosti, jak Trump stále více snižuje vyhlídku na obžalobu a chválí ho za jeho „velkou a nesrovnatelnou moudrost“, slogan „dělat svou práci“ by mohl být proti němu úspěšný

Upřímně řečeno je to, že Trump, který si váží svého času a výkonu, nikdy nepromarnil hodiny, které jeho předchůdci věnovali prezidenství. Mnoho ze svých dnů strávil hraním golfu a nejzávažnějším obviněním, které mohl proti Joe Bidenovi podat, bylo, že hrál golf s ukrajinským podnikatelem (obvinění, které se ukáže být nesprávné). Web věnovaný historii uvádí, že od 5. října 2019 Trump hrál golf  237krát a strávil „téměř 22 procent svých dnů v kanceláři v jedné ze svých golfových nemovitostí po určitou část dne“.


Golfové Trumpovy nemovitosti ve Skotsku ztratily v loňském roce  14,3 milionů dolarů. Podle Washington Post: „Výsledky zvyšují další tlak na dvě klíčové zámořské investice prezidenta Trumpa v době, kdy společnost čelí otřesům na mnoha frontách, včetně zákazníků, kteří se vyhýbají prezidentskému rodinnému podniku z politických důvodů a sousedům golfového hřiště, kteří jsou rozrušeni plány společnosti postavit stovky nových domů na zemědělské půdě. “

Nemělo by tedy být žádným překvapením, že Trump usiluje o odklon svých potíží. Clintonová však nebude sloužit jako jeho neúmyslný spasitel spuštěním v roce 2020. Aby se Trump dostal ze své politické pasti na písek. Bude si muset prosekat cestu ven sám.

(rp,prvnizpravy.cz,nationalinterest,foto:aech.)