Svátek má: Andrea

Politika

Velikost textu:

Víme kolik máme krav, ale nevíme kolik máme lékařů

Víme kolik máme krav, ale nevíme kolik máme lékařů

V duelu televize Barrandov se sešli dva bouřliváci s nezaměnitelnými hlasy... ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a místopředseda Senátu Jaroslav Kubera. Došlo i na počty lékařů, kterých  v Česku je dost, ale jsou asi divně rozmístnění.

Miloslav Ludvík, ministr zdravotnictví
9. října 2017 - 08:32

V jednu chvíli řekl ministr Ludvík zajímavou větu ...

"Víme kolik máme krav a máme je očíslované, ale nevíme kolik máme lékařů!"

Následně podotkl, že známe kolik je úvazků asi 41 tisíc, ale to ještě není počet lékařů, neboť některé jsou uzavřeny třeba jen na poloviční úvazek.

Proč dokážené zjistit poměrně přesně k určitému datu, kolik je v Česku krav, jak se domnívá ministr Ludvík,  ale nevíme,  kolik pracuje  přesně lékařů v první linii a kolik nám jich vlastně chybí?

V diskusi mezi jedním z nejznámějších kuřáků Jaroslavem Kuberou a ministrem usilujícím o naše zdraví Miloslavem Ludvíkem padlo mnoho dalších postřehů a divák  pořad sledoval s poznáním, že názory obou politiků z jiných protichůdných politických stran jsou i jeho názory nebo jeho kamarádů. Pokud jste pořad sledovali a usoudili, že se nic  v duelu nevyřešilo a nic se patrně nebude řešit ani po volbách, tak nejste sami.


Z jiného soudku ...

Stejné jako u lékařů to je u počtů dalších osob, podle kterých se třeba rozdělují dotace.

Máme na mysli dotace pro sport, kde je důležitý ukazatel počet sportovců. Jejich registr nemá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a přesto podle počtů sportovců v klubech, v TJ nebo ve sportovních svazech rozděluje dotace. Registr sportovců však má Česká unie sportu.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)