Svátek má: Emílie

Politika

Velikost textu:

Vladimír Čermák: Kdy už skončí CIA na smetišti dějin?

Vladimír Čermák: Kdy už skončí CIA na smetišti dějin?

Odpověď na takovou otázku není jednoduchá. CIA  sice vznikala – kromě jiného – i jako odpověď  USA na události kolem Února v tehdejším Československu, ale pádem bolševika v Česku, ani smrtí Stalina či z jiných podobných příčin neztratila svůj raison ď etre.

Vladimír Čermík
13.březen 2017 - 03:20

Důvodů své existence si mezitím vytvořila nepočítaně, takže jen ty  její  počátky  souvisely se začínající studenou válku. Amerikánům se to ale  brzo vymklo z ruky. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák.

Významně se na tom tehdy podílel i Heinrich Müller, který jako bývalý šéf Gestapa přežil závěr války ve svém tajném asylu ve Švýcarsku a  vstoupil  do služeb USA   právě v době, kdy o vzniku CIA rozhodoval  prezident Truman. Müller mu pak dělal tajného poradce, jak zaznamenal i editor Müllerových  pamětí Douglas (vyšly v USA v r. 1996, tedy  necelých deset let po Müllerově úmrtí). 

O tomto vztahu se zmiňuje  u nás nejen moje studie o Únoru z r. 2010, ale i později vydaná kniha Tajné dějiny CIA, kterou přeložila P. Šustrová. Během  vývoje v následujících téměř sedmi dekádách se  z CIA stalo pozoruhodné impérium uvnitř údajně  nejdemokratičtějšího státu Západu. I nový prezident Trump  považoval za nutné zahájit  éru svého vládnutí tím, že nejdříve ze všeho - hned po oficiální inauguraci - navštívil její centrálu v Langley.

Nekupujte si chytrou televizi, bude vás "šmírovat" CIA !


Teď,  když WikiLeaks zveřejňuje  tisíce  tajných dokumentů této megaorganizace,  vychází najevo, jak v generálním konsulátu  ve Frankfurtu  n. M. funguje  centrála na šmírování nejen Východu, ale i Západu prostřednictvím chytrých telefonů i  televizorů v  mnoha domácnostech občanů. Tedy lidí, které by čistě teoreticky právě takové organizace jako CIA měly chránit a bránit před riziky dnešního světa. Nezbývá, než si položit otázku „a co s tím můžeme dělat my všichni?“.

Nabízí  se jedna odpověď: šmírujme je také. Na špinavé díry špinavé záplaty.  Každý  přece  ví, že se špinavci, násilníky, lháři či zloději  se nevyplatí  jednat po dobrém. Možností, jak takto s  CIA  jednat, máme mnoho.

Samozřejmě nevíme, kdo ze zdejších, v Čechách žijících  Amerikánů  patří ke kádrovým  pracovníkům CIA nebo s ní spolupracujícími organizacemi. Stejně tak nevíme, kdo z našich spoluobčanů se již dříve uvázal, že  s nimi bude spolupracovat. Zpravidla výměnou za něco.  Všichni tito lidé jsou však poměrně snadno identifikovatelní. Třeba  tím, že právě oni teď budou bagatelizovat v médiích i jinde cokoliv, co vypluje na povrch a ukáže tuto organizaci  takovou, jaká je.  Právě tito lidé by se nejspíše objevili na paralelním seznamu agentů  (existují seznamy agentů StB, a možná i KGB), který by někdo - tak jako kdysi P. Cibulka - zveřejnil. 

Jména mnohých z nich by nás určitě nepřekvapila, ale jiná třeba ano. Z titulu svých funkcí (např. ministerských či jiných) mnozí zdejší agenti CIA prošli už dávno předtím schvalovací procedurou  v Langley zahrnující i schvalovací štempl od příslušného pověřeného kompetentního spolupracovníka CIA. Budou tam nejspíše všichni ti  "důležití a významní“,  kteří se dopustili  něčeho špatného, což umožňuje jejich vydírání, takže  se dostali  do evidence CIA a může jich  být kdykoliv využito proti nám všem. 

Ostatně  podobným způsobem se vytvářely v Čechách  i jiné podobné  agentury. Třeba agentura gestapa, KGB, GRU, FSB, IS, Mossadu či jiných podobných organizací.  V nich jsou evidováni všichni ti korupčníci a jiní zločinci  (někteří i ve všech výše jmenovaných agenturách), kteří se napásli na společném majetku a  zatoužili po  moci  a vlivu,byť  k tomu nedisponovali   odpovídajícími zásluhami. Přinejmenším mnozí z nich jsou a budou v těchto seznamech. Měli bychom předem počítat, že jich bude dost a že budou  mezi nimi i ti, které považujeme dodnes za tzv. čisté, vlastenecky  založené osoby, které ale nikdy „čisté“ nebyly. Byly jen  s podporou  organizací jako je CIA očištěni. Ve skutečnosti je ale něco jiného být čistý nebo být jen očistěný!

CBS: WikiLeaks obdržela informace ze zdroje uvnitř CIA!

CIA slouží jako čistírna  už dlouho. Ze špinavců udělá krasavce, pokud  jí to ovšem stojí za to. Díky tomu má   celé týmy  těch, kteří  jsou a budou schopni vykonávat  jako Ferda Mravenec  práci  všeho druhu. To vše není  asi nic neočekávaného, co by nás  mělo překvapit. Organizace jako CIA  jsou  také  už delší dobu připravované na takové provaly, jak s říká událostem podobným tomu, co se stalo s WikiLeaks či se Snowmanem.

Cílem je, aby i “když padnou všici, vstali noví bojovníci“. Po takových provalech (či průserech) vždy zbydou  někteří – právě i díky všem těm falešným očišťovačům“  - kteří to přežijí. Podstatné je, aby se z nich stali semínka  pro vypěstování  nových,  náhradních struktur. Konkrétně agentů, kteří dokáží monitorovat, co se stalo a co se kolem děje. Samozřejmě ne proto, aby nás  či  třeba i americké občany  chránili před nějakým nebezpečím, a už vůbec ne před problémy, které svým  jednáním způsobují třeba teroristé nám  všem, ale aby měli pocit, že tomu všemu vládnout a že to mají pod kontrolou.

Je nejvyšší čas bránit se proto už konečně  před  lidmi a  organizacemi spojenými s CIA,  pokud to náš stát není ochoten sám dělat. Ti, kteří na americké ambasádě i jinde  zastupují zájmy této organizace nejsou žádnou výspou svobody a demokracie, ale ve skutečnosti spíše  jen jejími hrobaři. K tomu  všemu ovšem  potřebujeme víc než jen vůli. Situace je o to nesnadnější, že ani země jako  USA se nedokázala  této špíny a škůdců už dávno zbavit, i když infiltrace CIA starými nacisty a jinými podobnými  neřády  je  známá veřejnosti už minimálně od r. 1974, kdy se do čela v Langley prosadil třeba G. Bush st. O tom svědčí  i výskyt takových osob jako byl Ames, Philby  a jiných, které pracovaly na vysokých postech  CIA či v jiných  západních špionážních centrech.  Za jejich defekcí  mohla být hrabivost (a tedy  potřeba  přivýdělků), ale také pocit, že  to co dělají, není správné. 

Proč   si nepřiznat,  že tolerance k existenci všech těchto agentur, jejich glorifikace ve filmech a v TV seriálech, v knihách apod., je nejspíše jeden velký omyl?  Jistě, žijeme v křehkém a nebezpečném světě. Nikdy nás na této planetě nežilo tolik, jako právě dnes. Nevíme, jak bezpečně a správně uřídit současné velké či menší společnosti. Právě proto  existují organizace, které se nabízejí  vládám, že to udělají za ně. Dobře a spolehlivě. Akorát se jim prý nesmíme dívat pod prsty.

Neměli už bychom  po tolika zkušenostech s opakem  jim věřit, že to CIA ani s ní spolupracující organizace či agentury myslí doopravdy. Nezaváhejte, a zkuste nahlédnout pod jejich špinavé prsty. Možná zjistíte  něco, co se  nám nemusí líbit, a o čem  bychom měli vědět. Kontrola je nutná!  A  nejen ta, která  o sobě tvrdí, že je sama, státem schválenou  kontrolou. Doba, kdy takové megaorganizace jako CIA  plné různých  škůdců, kteří si rádi hrají na války  zaniknou jen kvůli tomu, že  společnosti zjistí, že jsou jimi více ohroženy než chráněny, a zbaví se jich, může být  ještě dost daleko.

Je nejvyšší čas, abychom  (nebo aspoň české struktury moci) věděli, kdo zde pro ně pracuje a jaké úkoly  zde plní. Není normální, aby  někteří čeští občané pracovali pro cizí mocnosti, ať už z Východu, či ze Západu, aniž by to zde o nich někdo věděl.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)