Svátek má: Jan

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Co pro česká média není překvapivé v poslední době?

Zbořil: Co pro česká média není překvapivé v poslední době?

<< VIDEO >> Celou politickou scénu znejistil Sobotka svým útokem proti Babišovi a vytvořením volebního triumvirátu ČSSD za naše peníze, řekl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
15. července 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?

V Paříři na oslavách výročí dobytí Bastily se objevil prezident Donald Trump s manželkou, česká média ani tuto možná nenadálou cestu nijak zvlášť neanoncovala, asi to pro ně bylo překvapivé a ani nám nesdělila nebo jenom v zanedbatelné míře, jeden z výstupů tiskové konference Emmanuela Macrona, a totiž že Francii už nejde o Bašára Asada, ale o mír v Sýrii.
"Co pro česká média není překvapivé v poslední době? To zpravodajství ČT z přehlídky v Paříži bylo pozoruhodné. Dozvěděli jsme se pouze , že tam pochodují nějací vojáci po Champs-Élysées, jedou obrněná vozidla a přelétávají letadla  a že tam jsou velká bezpečnostní opatření. Nebyla tam jediná zmínka o tom, že ta přehlídka přichází od hrobu neznámého vojína,…"podotknul v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Dozvuky summitu G20 jsou stále vidět nebo slyšet a německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel označil summit za nepovedený a kancléřku Angelu Merkelovou označil jako toho, kdo za to vše může.
"Média se vrací k summitu G20, k nepovedenému summitu, jak zmínil Sigmar Gabriel a snad za pozornost stojí jenom to, že spolu jednali Putin a Trump skoro dvě a půl hodiny a podali si ruce a pak jedna psycholožka zkoumala pohyby těla, gesta,…"řekl Zdeněk Zbořil.

A u nás doma se hroutí koalice lidovců se STAN, malé strany se spojují, ale děsivá je desetiprocentní hranice pro koalice pro vstup do parlamentu, proto ta nervozita u lidovců
"Celou politickou scénu znejistil Sobotka svým útokem proti Babišovi a vytvořením volebního triumvirátu ČSSD za naše peníze. Nově utvořená koalice KDU-ČSL-STAN je možná přes rozpadem po dvou průzkumech, které pro koalici vyzněly špatně, s tím by se do sněmovny vůbec nedostala a mnohé členy těchto stran průzkumy vystrašily. A programy ani kandidátky všech stran ještě úplně neznáme, ale už tady máme předvolební chaos," charakterizoval poslední dění Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)