Svátek má: Kateřina

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Sobotka asi netuší, že Macron je největší prohra socialistů ve Francii

Zbořil: Sobotka asi netuší, že Macron je největší prohra socialistů ve Francii

<< VIDEO >> ČSSD si myslí, že kráčí od vítězství k vítězství, tzv. úspěch pana Sobotky a jeho ČSSD se musí  brát s rezervou, nejde jenom o dluhy, ale mnozí ze sociálních demokratů stojí před branami věznic a nebo v nich už jsou, uvedl pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil
20.květen 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?

Vítězství Emmanuela Macrona někteří politici vítali jako vítězství levice proti pravicové Le Penové, v německých volbách ve spolkové zemi Severní Porýní-Vesfálsko, která má přes 17 milionů obyvatel, vyhrála opět Merkelové strana CDU, SPD prohrála, v Rakousku budou nejspíše předčasné volby a vláda bez socialistů,  a u nás i když to vypadá na vítězství ČSSD proti Andreji Babišovi, tak to může být i Pyrrhovo vítězství. Nenastává soumrak socialistických stran v Evropě?

"Vedení všech těchto socialistických stran žije v jakési iluzi, že naopak posilují, přímo exemplární případ byl slavnostní telegram Bohuslava Sobotky Rmmanuelu Macronovi, ve kterém neopomněl zdůraznit, že koncepce ČSSD je taková, že by se mu mohla líbit a tady si pan premiér neuvědomil, že ve Francii došlo k největší prohře socialistů v dějinách," uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

"Strana Merkelové posiluje proto, ne že by byla tak dobrá její politika, ale naopak protože slábne SPD," dodal k německým volbám Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)