Svátek má: Filip

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Válka nebude, ale po boji o mír nezůstane kámen na kameni (VIDEO)

Zbořil: Válka nebude, ale po boji o mír nezůstane kámen na kameni (VIDEO)

<< NĚCO Z HISTORIE >> Válka nebude, ale bude boj za mír nebo ekonomické soutěžení v takovém rozsahu, že na to někdo zase hodně doplatí, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
10. října 2019 - 03:20

Můžeme si v naší rubrice připomenout i staré přísloví, které mladí lidé neznají, že „když roste plno hub a urodilo se plno ořechů, tak bude válka“.

Zeptali jsme se politologa Zdeňka Zbořila jak to tedy je s válkou, bude či nebude?

„Já si to přísloví nepamatuji ani jako stařec, ale pamatuji si z historie, že když zuřila válka studená, tak jedno z hesel byl boj za mír a lidová moudrost na otázku zda bude 3.světová válka nebo nebude, se odpovídala, že nebude, ale že bude takový boj o světový mír, že nezůstane kámen na kameni,“ odpovídá Zdeněk Zbořil.

Ale neustále se vyhrožuje světovou válkou …

„Ano někdy, když poslouchám současné zprávy, tak se mi zdá, že se nic nezměnilo a že mírová rétorika je  tak mohutná, že by člověk nevěřil těm mužům v zeleném, že stojíme na prahu světové války. Pravda je, že generálové se vždycky zmýlili.

Válka nebude, ale bude boj za mír nebo  ekonomické soutěžení v takovém rozsahu, že na to někdo zase hodně doplatí,“ dodává Zdeněk Zbořil.

Vše si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)