Svátek má: Libuše|Amálie

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Žádná „Amerika first“, ale „Byznys především“ (VIDEO)

Zbořil: Žádná „Amerika first“, ale „Byznys především“  (VIDEO)

<< VIDEO >> Donald Trump zavedl do světové politiky „Byznys především“ ne „Amerika first“, uvedl Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz.,“

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
16. listopadu 2019 - 03:20

Prezident Donald Trump se snaží udržet Turecko v NATO a tureckému prezidentovi nabídnul obchodní smlouvu za 100 miliard dolarů, francouzský prezident kritizoval NATO  a Donald Trump s ním bude osobně mluvit a na Ukrajina není jednotná.

A co vy na to pane Zbořile?

„Já si nejsem jistý, ale už to trvá pár měsíců, co všechno v tom zpravodajství  o Donaldu Trumpovi a Spojených státech je smyšlenka a co je pravda . Proto také Trumpova nabídka Turecku nějakého stomiliardového byznysu musíme brát s rezervou, může to být pravda a také nemusí, možná, že jenom zpravodajové, kteří  mají  daleko ke dveřím  Bílého domu si takovou zprávu vymysleli a teď obíhá po internetu,“ říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Macronova tvrdá kritika NATO…

„Skutečně jak říká francouzský prezident Emmanuel Macron je NATO   spíše obchodní organizací než vojenskou obranou a dále chce expandovat až do oblasti Pacifiku, já v tom vidím pokus o získání dalších finančních prostředků na financování této organizace. Donald Trump zavedl do světové politiky „byznys především“ ne „Amerika first“,“ charakterizuje Trumpovu politiku Zdeněk Zbořil.

Na Ukrajině Vladimir Zelenskij nemá moc pevně v rukou…

„Prezident Ukrajiny  Vladimir Zelenskij je pod velkým tlakem svých kritiků a rozhoduje zřejmě jenom o něčem. Ukrajina není jednotná , něco jiného je Kyjev, něco jiného Charkov, něco jiného jsou zájmy zbrojařů a něco jiného výrobců cukrovinek. Ukrajina je příliš velká země, příliš různorodá, aby se mohla uřídit z jednoho centra, i kdyby to centrum bylo ve Washingtonu, Moskvě nebo v Soči,“ je přesvědčen Zdeněk Zbořil.  

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)