Svátek má: Ilja

Politika

Velikost textu:

Zdeněk Zbořil: Nadávek a útoků je příliš mnoho

Zdeněk Zbořil: Nadávek a útoků je příliš mnoho

<< VIDEO >> Jsme svědky zvýšené neúcty k hlavám států, ono to asi souvisí s nemocí společnosti a to nejen  s nemocí české společnosti, evropské a americké, těch nadávek a útoků je příliš mnoho, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
10. září 2018 - 03:20

Jsme svědky zesílených reakcí vůči hlavám států. O Trumpovi vyšla kniha a aby toho nebylo málo tak o Trumpově chování zveřejnil New York Times kritický anonymní komentář.

U nás při návštěvě prezidenta na začátku školního roku nějaká maminka řekla svému školákovi o Zemanovi  „to není můj prezident“, asi si maminka neuvědomila, že formuje chování a vědomí svého dítěte, které se nakonec může otočit i proti ní.

A na Babiše kdesi letělo vajíčko...

A co vy na to pane Zbořile?

"Ono to asi souvisí s nemocí společnosti a to nejen  s nemocí české společnosti, evropské a americké, těch nadávek a útoků je příliš mnoho. Je samozřejmě také  pravda, že politici se chovají  dost nevázaně a přímo provokují lidi k neúctě, ve Spojených státech je to ale až za hranicí normality. Pakliže jsme správně informováni tak některé útoky novinářů ve Spojených státech svědčí o jakémsi pominutí smyslů. Nejen neautorizovaný článek, ale také  kniha Roberta Woodwarda Strach Donald Trump v Bílém domě, ze které je u nás citováno, si nemůžeme vůbec ověřit, takže to jsou takové „drby z Bílého domu“.  A je to snaha dohnat k impeachmentu Donalda Trumpa, další přilévání oleje do ohně," popsal situaci v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

"Když se podíváme na Miloše Zemana, tak je to podobné, je to sice v jiném formátu a velikosti, ale ta nenávist jako taková tam je. A jestli nějaká paní křičí „fuj“ nebo „my vás tady  nechceme“ , tak to je důkaz toho, že tito lidé, kteří jsou zaslepení svou nenávistí, nedohlédnou důsledky takového chování, to šestileté dítě si to dobře zapamatuje a jednou až mu bude čtrnáct tak to „fuj“ řekne své mamince," pokračuje Zdeněk Zbořil..

"Dalším důkazem, že společnost nemocná, je systematický útok určité skupiny na Babiše, ale o jeho práci, o jeho úřadování nepadne ani jedno slovo, pořád se  opírají o prohlášení nebo data jakéhosi Šumana, takže nejen v New York Times, ale i u nás se pěstuje anonymní publicistika, která se vydává za důvěryhodnou  a že se někdo odvážil hodit proti premiérovi vajíčko, tak to u nás také není nic nového, už se u nás házelo na tři prezidenty," upozornil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)