Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

33.ročník rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio bude opět v Olomouci

33.ročník rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio bude opět v Olomouci

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio představí opět to nejlepší z rozhlasového dokumentu, dramatu a reportáže. Dějištěm festivalu a jeho 33. ročníku bude znovu město Olomouc.

Ilustrační foto
13.březen 2017 - 08:00

Přehlídka se uskuteční ve dnech 20. až 23. března 2017. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, po celou dobu festivalu bude Český rozhlas informovat posluchače přímo z centra dění.


„Jsem velmi rád, že se vize Českého rozhlasu uskutečnit festival s mezinárodní účastí v Olomouci loni naplnila, osvědčila a letos organizátoři přicházejí do města se svým dalším ročníkem. To, že si město vyhledávají pro své akce i velké mezinárodní festivaly, svědčí o tom, že Olomouc dokáže prestižní akce hostit a má co nabídnout,“ uvedl primátor Antonín Staněk.

Poprvé se tato mezinárodní přehlídka rozhlasových pořadů a žánrů přesouvá na jaro, tak, aby mohla legitimně reflektovat rozhlasovou tvorbu za každý kalendářní rok.

„Změnou termínu zároveň vycházíme vstříc publiku a veřejnému životu ve městě Olomouci, které je pro své unikátní spojení starobylé památkové rezervace a moderního krajského města skutečně oblíbeným místem mezinárodních přehlídek, festivalů i konferencí“, uvedl ředitel festivalu Josef Podstata.

Ambicí festivalu je rozvíjet a sdílet rozhlasovou tvorbu veřejnoprávních médií v zemích střední Evropy s důrazem na členy Visegrádské čtyřky. Základním smyslem a posláním Prix Bohemia Radio je zvyšování kvality rozhlasové tvorby a prezentace veřejnoprávních médií zemí V4 jako institucí, které vytvářejí a šíří kulturní hodnoty.

Jesenická nemocnice otevřela zrekonstruované oddělení

„Propojení mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio a kultivované Olomouce byl výborný nápad. Už první olomoucký ročník probíhal díky organizačnímu výboru a otevřené náruče hanácké metropole bezchybně. Celá akce je v několika rovinách plná inspirací, a tak doufám, že na to přijdou i letošní zájemci a posluchači stanic Českého rozhlasu. Srdečně všechny zvu na veřejné poslechy v kategoriích Dokument, Reportáž a Drama, na následné diskuse s tvůrci a širokou nabídku doprovodných pořadů,“ uvedla Hana Maciuchová, která se i tento rok ujala role čestné prezidentky festivalu.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Olomouc)