Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Advent bude plný voňavých stánků a vánočních písniček

Advent bude plný voňavých stánků a vánočních písniček

Vánoční jarmak připravují  Sociální služby Šternberk na středu a čtvrtek 29. a 30. listopadu v době od  9 do 17 hodin v sídle organizace Komenského 40.

Ilustrační foto
23. listopadu 2017 - 08:00

Zakoupením netradiční vánoční ozdoby, dárku či jiné drobnosti můžete přispět na zájmovou činnost klientů organizace Sociální služby Šternberk, p. o. Pro děti bude k dispozici koutek plný zábavy a dospělí se mohou zahřát horkým punčem. Vánoční dětský jarmak na hradě přivítá děti betlémem na nádvoří v životní velikosti a  tradičními dílničkami. Jarmark proběhne v sobotu 2. prosince od 10 do 16 hodin. Hrad zve také na prohlídky vánočně vyzdobeného hradu.  V rámci prohlídek návštěvníci uslyší zajímavé informace o historii Vánoc, vánočních tradicích a zvycích, jak slavila Vánoce šlechta i prostý lid. Hrad Šternberk bude otevřen soboty 2., 9. a 16. prosince vždy od 10 do 14 hodin. Interiéry hradu doplní slavnostní vánoční výzdoba, betlémy, historické hračky a mnoho dalších vánočních artefaktů.

Adventní program začne ve Šternberku v neděli 3. prosince ve čtyři hodiny odpoledne na Hlavním náměstí. Program zahájí vánoční trhy a kapela A další… V 17 hodin se slavnostně rozsvítí vánoční strom a magickou atmosféru umocní Pěvecký sbor Gymnázia Šternberk a  děti  ze Základní školy Svatoplukova. Večerní punčovou náladu pak od 18 hodin opět obstará trio A další…

Druhá adventní neděle 10. prosince od 16 hodin nabídne vánoční zboží a bohatý hudební program. Můžete se těšit na vystoupení zpěvačky Debbi, držitelku Ceny Anděl za nejlepší píseň roku. Dále vystoupí Pěvecký sbor Šternberk a děti ze Základní školy náměstí Svobody. K tanci i poslechu zahraje místní kapela Výsledek.

Do zpěvu koled se můžete zapojit na Hlavním náměstí 13. prosince od 18 hodin v rámci akce ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY. Přijďte si společně s místním pěveckým sborem Vocallica zazpívat k vánočnímu stromu. V repertoáru budou opět krásné české koledy, které zná každá generace.

V sobotu 16. prosince můžete na hradě navštívit Historickou kafírnu v rekonstruované Liechtensteiské kuchyni. Milovník dobré kávy Roman Prokeš sebou přiveze historickou pražičku z dob rakouské monarchie, ve které si návštěvníci hradu budou moci sami vyzkoušet práci mistra pražiče. Dále bude připraveno povídání o historii kávy a ochutnávky kávy vařené v džezvě či kávy filtrované.

Program třetí adventní neděle 17. prosince zahájí v 16 hodin  brněnská kapela JAMIROQUAI TRIBUTE BAND, která vám nabídne největší hity z tvorby britské kapely JAMIROQUAI.  Kapelu na pódiu vystřídá v 17 hodin Pěvecký sbor ZUŠ Šternberk a děti ze Základní školy Dr. Hrubého. V 18:00 vystoupí na Hlavním náměstí Pavel Novák ml.

Koledy si můžete přijít poslechnout na Hlavní náměstí 20. prosince v 18 hodin.  Skupina  Yamaha class Klaudie Urbanové pro vás připraví mnoho krásných vánočních písní. Pojďte společně opět vytvořit krásnou předvánoční atmosféru u vánočního stromu. Krátké vystoupení si připravily i šternberské maminky, které předvedou tanec s dětmi v šátku.


Oslavit Silvestr a přivítat Nový rok 2018 můžete společně na Hlavním náměstí, akce začne ve  22:30 hodin a chybět nebude hudební program.

Olomouckenovinky.cz informovala Mgr. Irena Černocká, tisková mluvčí, Městský úřad Šternberk.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Městský úřad Šternberk)