Svátek má: Maxmilián|Maxim

Regiony

Velikost textu:

Advent v Arcibiskupském paláci v Olomouci nabídne koncert i prohlídky

Advent v Arcibiskupském paláci v Olomouci nabídne koncert i prohlídky

Prožít adventní sobotu ve slavnostně vyzdobených sálech nebo si vyslechnout koncert, který předvánočnímu času dodá duchovní rozměr – i tyto možnosti nabízí Arcibiskupský palác v nadcházejících týdnech.

Arcibiskupský palác
26. listopadu 2019 - 08:00

V adventní době mohou návštěvníci zakusit mimořádnou atmosféru slavnostně vyzdobených sálů Arcibiskupského paláce. Komentované prohlídky zde probíhají v sobotu 30. listopadu, 7. prosince a 14. prosince 2019 v době od 9.00 do 16.00.

Sály biskupské rezidence se během adventu otevřou také při koncertu duchovní hudby, uskuteční se v neděli 8. prosince od 19.00 a zazní při něm díla P. J. Vejvanovského, J. A. Štěpána, F. A. Míči a dalších skladatelů.


V průběhu adventní doby probíhají v Arcibiskupském paláci také programy pro děti mateřských a základních škol. Děti se během nich seznamují s křesťanským pojetím Vánoc a vyrobí si dárek.


„Snažíme se přiblížit vybraná témata formou přizpůsobenou věku a znalostem účastníků. Informace se střídají se samostatnou i skupinovou prací a tvořivými aktivitami,“ popisuje Lucie Kropáčková, která má organizaci programů na starosti.

Pro Olomouckenovinky.cz Mgr. Jiří Gračka, tiskový mluvčí Arcibiskupství olomouckého

(lh,olomouckenovinky.cz,foto archiv)