Svátek má: Lucie

Regiony

Velikost textu:

Akademie třetího věku nekončí, pokračuje v Městské knihovně

Akademie třetího věku nekončí, pokračuje v Městské knihovně

Několik desítek seniorů, kteří navštěvovali Akademii třetího věku v Kulturním klubu Duha, mají od letošního března možnost pokračovat ve studiu v Městské knihovně Prostějov.

Ilustrační foto
8.březen 2017 - 11:00

Knihovna tak zareagovala na zrušení A3V v Duze a nabídla zájemcům další zajímavé přednášky.

„Konat se budou v zaběhnutých termínech – vždy třetí čtvrtek v měsíci. Jedinou výjimku tvoří přednáška RNDr. M. Vlašína Jak udělat ze své zahrady přírodní zahradu, která proběhne již ve čtvrtek 9. března 2017 v 9.30 hod. Do prázdnin nás ještě čeká přednáška historika PhDr. Mgr. Karla Kavičky o jeho pěším putování z Velehradu do Říma a přednáška historičky Mgr. Markéty Dolákové z Vlastivědného muzea v Olomouci nazvaná Císař František Josef I. nejen v obrazech. Jako bonus připravujeme komentovanou prohlídku prostor knihovny, kam se běžní návštěvníci nedostanou. Všechny tyto přednášky budou bezplatné,“ vyjmenoval ředitel Městské knihovny Aleš Procházka a doplnil novinku.

„Od září pak chystáme malou změnu - jednáme o připojení prostějovské knihovny k Virtuální univerzitě třetího věku (VU3V) při České zemědělské univerzitě v Praze. Jedná se zcela nový způsob přednášek, které jsou zprostředkovávány videozáznamem. Školený lektor pomáhá vést jednotlivé lekce a spolu s účastníky vyplňuje testy ověřující nabyté znalosti.“

Vědci pomáhají zachraňovat ohrožené léčivé rostliny v Africe

VU3V nabízí velké množství atraktivních studijních oborů a její absolventi se mohou zúčastnit slavnostních promocí v Praze.

Podle webu města Prostějov

(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Prostějov)