Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Akce „chodníky“ prošla kontrolou, v Přerově se nechybovalo

Akce „chodníky“ prošla kontrolou, v Přerově se nechybovalo

Pracovníci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se zabývali opravami chodníků v Přerově. Konkrétně se zajímali o zadávání veřejné zakázky rekonstrukce cest pro pěší v ulicích Mervartova, Denisova, Partyzánská, Želatovská a Tylova.

Ilustrační foto
29.listopad 2015 - 11:00

„Sdělili nám, že nebyly shledány důvody pro zahájení správního řízení. Úřad nezjistil žádné indicie, které by nasvědčovaly tomu, že rozhodnutí rady města bylo v rozporu se zákonem,“ řekl přerovský primátor Vladimír Puchalský (SpP).

Spor „chodníky“ se řeší v Přerově od jara letošního roku, kdy zástupci opozice vyslovili pochybnost o této zakázce – a ta se pak následně stala předmětem kontroly ÚOHS. Konkrétně šlo o to, že na základě výběrového řízení, kdy byl v zadávací dokumentaci stanoven požadovaný termín dokončení stavby do 90 kalendářních dnů, zvítězila společnost Commodum. Ta převzala zakázku loni v polovině prosince, ale v dohodnutém termínu část oprav nedokončila a požádala magistrát o prodloužení lhůty. Rada města jejich požadavku vyhověla. Podle kontrolního výboru zastupitelstva, který se případem rovněž zabýval, mohla být teoreticky poškozena firma, která ve výběrovém řízení sice nabízela až o milion nižší cenu, než společnost Commodum, ale naopak delší dobu realizace. Firma Commodum nakonec zakázku v hodnotě zhruba 3 milionů korun „protáhla“ o téměř osmdesát dnů.

Soutěž o logo Přerova byla zrušena a následně znovu vyhlášena


Podle Ivany Pinkasové z odboru řízení projektů a investic přerovského magistrátu bylo prodloužení termínu opodstatněné a provázelo ho více faktorů, a to klimatické i technické. „Staveniště bylo předáno později a došlo k tomu, že stavba měla být realizována v průběhu období, kdy probíhá technologická přestávka obaloven živičných směsí. Dále loni v prosinci byly práce přerušeny z důvodu ledové kalamity, která sevřela město. Vše máme zdokumentováno a takto jsme informace předali i Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ konstatovala Ivana Pinkasová. Informace poskytla olomouckýmnovinkám.cz Bc. Lenka Chalupová, tisková mluvčí města Přerov.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:Přerov)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: