Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Akce Jehla 2018 byla úspěšná

Akce Jehla 2018 byla úspěšná

V úterý 17. dubna proběhl ve 40 českých městech další ročník akce JEHLA. Více jak čtyři sta sedmdesát strážníků společně čistilo svá města od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech.

Ilustrační foto z akce
19. dubna 2018 - 08:00

Ve sběrných boxech na kontaminovaný odpad skončilo necelý tisíc použitých jehel a stříkaček. V Olomouci strážníci posbírali celkem 32 kusů infekčního materiálu. Použité jehly a injekční stříkačky představují velké zdravotní riziko, kterému jsou vystaveny hlavně děti. Ale také třeba domácí mazlíčci. Kromě celoročního sběru použitých jehel a stříkaček při běžné hlídkové činnosti probíhají celostátní cílené akce JEHLA, v rámci té letošní spojily své síly městské policie ze 40 měst.


Foto z akce

Pozornost strážníků je především věnována dětských hřištím a pískovištím, ale kontrolují se také málo frekventovaná, nepřehledná místa, parky a odpočinkové zóny. Kromě snížení rizika nakažlivých onemocnění přinášejí preventivní cílená opatření cenné informace o výskytu narkomanů a rozšíření povědomí veřejnosti o správném postupu při nálezu injekční stříkačky.

Od začátku letošního roku olomoučtí strážníci, včetně včerejší akce, řešili 89 oznámení o nálezu injekčních stříkaček, kdy bylo k odborné likvidaci předáno celkem 220 kusů infekčního materiálu. Pro porovnání za uplynulý loňský rok Operační středisko Městské policie Olomouc přijalo celkem 144 oznámení, kdy na místech bylo odebráno celkem 272 kusů injekčních stříkaček.

Morava nově zakreslená aneb Komenského mapa Moravy, co bylo před ní a po ní


Závěrem důležitá připomínka strážníků: „Pokud najdete nebo zahlédnete tento infekční materiál, v žádném případě ho nesbírejte, ale neprodleně tuto informaci oznamte na tísňovou linku 156. Strážníci městské policie zajistí odborný sběr i následnou likvidaci.“

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc.


(lh,olomouckenovinky.cz,foto Městská policie Olomouc)