Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Alkohol v hlavní roli

Alkohol v hlavní roli

V současných parných dnech lidské tělo potřebuje zvýšený příjem tekutin, ovšem v podobě nealkoholických nápojů.

Ilustrační foto
15. června 2019 - 08:00

Tímto se však neřídí někteří lidé, se kterými v poslední době měli co do činění olomoučtí strážníci. Tyto osoby měly zvýšený příjem tekutin, ovšem v podobě alkoholu. Jen během včerejšího dne řešily hlídky šest oznámení o osobách pod vlivem alkoholu nebo jeho konzumaci na veřejnosti. Oznámení o pití alkoholu na veřejnosti byla směřována na ulice U Kovárny a 1. máje. V těchto případech bylo vše se zúčastněnými osobami vyřešeno uložením pokut v řádech stokorun. Další oznámení se již týkala osob pod vlivem alkoholu, kdy ve dvou případech se jednalo o ženy.

Nejdříve byla hlídka vyslána na ulici Rokycanova, kde se pod keřem povalovala podnapilá žena. V druhém případě byla pro změnu u pavilonu H na výstavišti ve Smetanových sadech o batoh opřená podnapilá osmadvacetiletá žena.

V obou případech se podařilo dotyčné „rozchodit“ a ty následně z míst odešly. Jediným případem, který včera skončil odjezdem na protialkoholní a záchytnou stanici, byl tak muž, který se pohyboval kolem baru na třídě Svobody. Vzhledem ke značné podnapilosti byl dvaačtyřicetiletý muž převezen na protialkoholní a záchytnou stanici, kde však nebylo pro jeho opilost ani možné provést dechovou zkoušku. Od začátku roku bylo na záchytku převezeno přes 150 osob, kdy dosavadním rekordmanem byl muž, který nadýchal 4,64 promile alkoholu v dechu.

Ilustrační foto

Čtveřice psů skončila v útulku
Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů.

Pro Olomouckenovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)