Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Arionova kašna rozkvetla, chystá se na barokní večery

Arionova kašna rozkvetla, chystá se na barokní večery

Slavnostním večerem se centrum města v pátek 12.července ponoří do oslav jménem Barok Olomouc.

Úprava kašny
11. července 2019 - 08:00

Nový festival, který souvisí s tradičními červencovými Olomouckými barokními slavnostmi v konviktu, přenese jedinečnou atmosféru poslední univerzální umělecké epochy i na Horní náměstí. V pondělí se už na tento svátek patřičně připravila i Arionova kašna.

Výzdoba kašny

Floristky z Výstaviště Flora Olomouc od rána zdobily tuto novodobou součást komplexu olomouckých kašen květinami. Ty zde zůstanou do konce týdne, primárně jsou ovšem určeny jako dekorace právě pro první z barokních večerů, který se odehraje v pátek 12. července. Festival Barok Olomouc v tento den nabídne loutkové divadlo, dvě hudební vystoupení, šermířské představení a na závěr i speciální ohnivo-světelnou show.


Festival pokračuje dalšími dvěma večery 26. a 27. července. Pro tyto termíny už mají odbornice z Flory Olomouc připravený druhý půvabný a pestrý projekt – zatímco u Arionovy kašny bude tou dobou stát pódium, květiny se přesunou blíže k e sloupu Nejsvětější Trojice. Návštěvníci se mohou těšit na květinové stěny, vhodné i k pořízení originálních fotografií.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovink.cz,foto Michal Folta,web města Olomouce)