Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Autojeřáb blokoval komunikaci

Autojeřáb blokoval komunikaci

Na montážní vozidlo stojící před domem na ulici Zelená, které blokuje komunikaci a není zde dodržena průjezdnost, byli v pátek 26. října před polednem upozorněni strážníci městské policie Olomouc.

Ilustrační foto
30. října 2018 - 08:00

Na místě byl zjištěn řidič vozidla, který neměl povolení ke zvláštnímu užívání komunikace. Strážníci tak celý incident vyřešili uložením pokuty příkazem na místě, jelikož zde došlo k porušení zákona o pozemních komunikacích tím, že fyzická osoba užila bez povolení zvláštního užívání dálnici, silnici nebo místní komunikaci jiným než obvyklým způsobem nebo k jiným účelům, než pro které jsou určeny.

V pátek 26. října se před osmou hodinou ranní telefonicky obrátil na Operační středisko Městské policie Olomouc muž, který oznámil, že na ulici Edvarda Beneše probíhá stavba, je velmi prašná a on má znečištěné dvě vozidla od vápna. Hlídka na místě kontaktovala oznamovatele a ten jí sdělil, že včerejšího dne na parkovišti u nákupního centra zaparkoval dvě vozidla a z přilehlé stavby došlo k jejich znečištění prašným vápnem. Strážníkům se podařilo na stavbě kontaktovat odpovědného vedoucího a ten po vzájemné dohodě poskytl stěžovateli finanční kompenzaci na mytí vozidel v myčce. Dle majitele vozidel byla částka dostatečná a považoval tak celou věc za uzavřenou.

Pro Olomuckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)