Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Babičkou roku je Helena Seidlová. Nadchla svým tancem

Babičkou roku je Helena Seidlová. Nadchla svým tancem

Helena Seidlová ze Zábřehu je Babičkou Olomouckého kraje roku 2021. Na cestě k vítězství ji podporovalo bezmála pět set seniorů.

Gratulace vítězce.
18. září 2021 - 08:01

Ti ve středu 15. září slavili v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora za přísných hygienických opatření svůj svátek. „I přes všechny těžkosti způsobené koronavirem se nám podařilo uspořádat šestý ročník akce, která už na Hané zdomácněla. Na devadesát procent diváků prokázalo, že jsou očkovaní. Navíc jsme přímo na místě prováděli testování. Odměnou za tyto komplikace pak všem přítomným byl příjemně strávený čas,“ řekla za organizátory akce Milena Hesová, předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje.

Stříbrnou medaili vybojovala Alena Budíková z Velké Bystřice, která v rámci volné disciplíny předvedla svoje kulinářské umění. Třetí příčku obsadila Františka Hausnerová z Moravského Berouna. Ta zaujala porotu tancem.

„Soutěž Babička roku vznikla před lety právě v Olomouckém kraji a za tu dobu se stala tradiční, uznávanou a oblíbenou akcí. Navíc nás může těšit, že jsme inspirovali další regiony,“ připomněl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Babičku sympatie vybíralo publikum. Titul získala Rozálie Tejkalová z Bouzova, která ve volném čase nejraději recituje básně a sama je dokonce i píše. „Je to projekt, který boří hranice. Dokazuje, že ve společnosti zažité klišé, že ve stáří se lidé nemohou bavit, sportovat, soutěžit nebo dělat všechny jiné věci, které mají rádi, neplatí“  uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Ivo Slavotínek.Soutěže se může zúčastnit každá babička od šedesáti let, která má trvalý pobyt na území Olomouckého kraje. Soutěžící absolvují tříminutový rozhovor, během kterého představí sebe i svůj kraj. Následuje volná disciplína, v jejímž rámci mohou účastnice recitovat, zpívat, tančit, hrát na hudební nástroj nebo předvést vlastní tvorbu – malování, háčkování či pletení a další dovednosti. Nechybí ani módní přehlídka společenského oblečení podle vlastního výběru.

Helena Seidlová díky svému vítězství postoupila do celostátního kola. To proběhne 19. listopadu na olomouckém Výstavišti Flora a zúčastní se ho také soutěžící ze Slovenska.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)